banner129
23 Şubat 2019 Cumartesi

‘’Öğrencilerimizle gönülden gönüle bağlar kurduk’’

DARICA SAHİL 4. ETAP AÇILDI

Darıca Sahil 4. Etap Sıcak Piknik ve Mesire Alanları, yapılan Hıdırellez Şenlikleri ile birlikte açıldı.

13 Mayıs 2018 Pazar 15:16
DARICA SAHİL 4. ETAP AÇILDI

 Darıca Sahil 4. Etap Sıcak Piknik ve Mesire Alanları, yapılan Hıdırellez Şenlikleri ile birlikte açıldı. Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Mehteran eşliğinde Darıca Cumhuriyet Meydanı’ndan sahile kadar yapılan yürüyüşün ardından Darıca Sahil 4. Etap Sıcak Piknik ve Mesire Alanlarının açılışı yapıldı. Açılışın ardından program ikram ve şenliklerle devam etti.

Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda  Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin açtığı 600 m2 lik Türk Bayrağı vatandaşların oluşturduğu çemberde büyük bir coşkuyla dalgalandırılırken, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak burada yaptığı selamlama konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Mehteran eşliğinde Darıca Cumhuriyet Meydanı’ndan sahile kadar yapılan yürüyüş boyunca Darıcalılar korteje alkışlarla destek verdiler.

14 YILDA BÜYÜK HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRDİK

Kortej yürüyüşü sahili dolduran binlerce vatandaşın sevgi gösterileri altında Darıca Sahil 4. Etap Sıcak Piknik ve Mesire Alanında sona ererken, etkinlikler folklör gösterileri ve Mehteran Takımı’nın verdiği mini konserle devam etti.

Alanı dolduran vatandaşlara hitap eden Başkan Karabacak, “ bugün burada bölge halkımızın ailece dinlenip sıcak piknik yapabileceği projemizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz 2004 yılından bugüne kadar yaklaşık 500 dönümlük sahilimizde önemli projeleri hayata geçirdik. İnsanlarımız artık sahillerimizden ailece istifade edebiliyorlar. Bugün de Hıdırellez Şenliği ile birlikte Darıca Sahil 4. Etap Sıcak Piknik ve Mesire Alanını hizmete açıyoruz. Yaklaşık 50 dönümlük alanda 47 adet kamelyanın bulunduğu projemizde, barbeküler, tuvaletler, çocuk oyun grupları, spor alanları ve dinlenme alanlarıyla birlikte halkımızın her türlü ihtiyacına cevap verebilecek şekilde çalışmalarımızı tamamladık. Bölgemizin en güzel mesire alanlarından birisini hizmete açmanın mutluğunu yaşıyoruz. Halkımıza hayırlı olsun. Sahillerimizdeki çalışmalar bununla sınırlı kalmayacak, Bayramoğlu Balyanoz Koyu’nda 200 dönümlük alanda devam eden çalışmalarımızı da yaz aylarında hizmete açmayı planlıyoruz. Her alanda hizmet üretmeye devam ediyoruz. Her geçen gün artan nüfusuyla ilçemiz bölgemizin cazibe merkezlerinden birisi haline geldi. Bu noktada projelerimizi hayata geçirmemizde büyük emekleri olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız, bölge milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na da teşekkür ediyorum.banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner145
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV