banner131

banner130

11 Temmuz 2020 Cumartesi

Kurban bayramı'nda yasak olacak mı?

Emekliye 5'li kazanç

Toplu sözleşmede karara bağlanamayan 5 talep Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı'nda yeniden görüşülecek.Talepler kabul edilirse, tüm emekliler için hayata geçirilmesi bekleniyor.

banner158
26 Kasım 2019 Salı 15:32
Emekliye 5'li kazanç

Emekliler ocak ayındaki zamları merakla bekliyor. Konuyla ilgili internet üzerinden araştırmalarını hızlandıran vatandaşlar 'emekli ocak zammı ne kadar olacak' 'en düşük emekli maaşı ne kadar' sorularının yanıtlarını arıyor.Diğer yandan Aralık ayında toplanması beklenen Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı da iple çekiliyor.Toplu sözleşmede karara bağlanamayan 5 talep KPDK'ya taşınacak.

Cepleri rahatlatacak bu talepler kabul edilirse, sadece memur emeklileri için değil, tüm emekliler için hayata geçirilmesi bekleniyor.
   
  İşte o talepler:

* Emeklilere de memurlar gibi aile yardımı verilsin.
* Emekli kamu görevlileri, yaş sınırı olmaksızın toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandırılsın.
* Aynı unvanlı kadro ya da görevden emekli olanlar arasında kurum kaynaklı emekli maaşı farkının giderilmesi amacıyla; düşük maaş sahiplerine aradaki fark kadar ilave ödeme       gerçekleştirilsin.
* Emekli kamu görevlileri ile dul ve yetimler, kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen tüm eğitim ve dinlenme tesislerinden, yüzde 50 indirimli yararlansın.
* Emekli aylığı bağlanabilmesi için gerekli olan koşulları yaş koşulu dışında sağlayarak, görevden kendi ayrılanlar Genel Sağlık Sigortası'ndan yararlandırılsın.
 

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV