banner131

06 Mayıs 2021 Perşembe

Nisan ayında ihracat rekoru kırdık!

Gebze Pelitli genişliyor!

2006 yılında defin işlemine açılan Gebze Pelitli Yeni Mezarlık alanında define ayrılan 1. Ve 2. Etap ek alanlarına da ihtiyaca göre yeni mezarlık düzenlemesinde önemli bir sıkıntı olmadığı belirtiliyor. İhtiyaca göre yapılabilecek yeni düzenleme sonucu en az 30 yıllık yeni mezar yeri kazanılacağı vurgulanıyor.

banner158
26 Aralık 2017 Salı 13:53
Gebze Pelitli genişliyor!
banner159

(ÖZEL HABER)

Gebze Merkez mezarlığının kapasitesinin geçtiğimiz yıllarda dolması ile birlikte Gebze’nin mezar ihtiyacının karşılanması için 2006 yılında açılan Gebze Pelitli  Yeni Mezarlık alanı gittikçe daha da genişliyor. Defin için belirlenen alanların 11 yılda önemli oranda dolması üzerine yeni planlamanın da devreye girebileceği ve buna göre ayrılan 200 dönümlük alanda da parselasyon yapılacağı vurgulanıyor. Açıldığı 2006 yılından bugüne kadar yaklaşık 3 bin 800 defin işleminin gerçekleştiği Yeni Pelitli mezarlığında bugün 1. Etap ve 2. Etap halinde define açık iki  planlanmış alan bulunuyor.

2014 YILINDA YENİ PARSELASYON ÇALIŞMASI YAPILMIŞTI

 En son 2014 yılında Gebze Fen İşleri Müdürlüğü 2. Etap için burada yeni 50 dönümlük alan üzerinde ara parke yollarla birlikte yeni bir parselasyon çalışması yapmıştı. Ancak 2. Etap olarak ayrılan etapta bir dönem Darıca ilçesinin mezar yerinin dolması ile birlikte definler buraya yönlendirilmiş ve bundan dolayı ikinci etap alanında kısa sürede doluluk oranı artmıştı. Şimdi Darıca Belediyesi definlerini Balçık tarafındaki kendi mezarlığında gerçekleştiriyor.

EN AZ 30 YILLIK MEZAR YERİ VAR!

Edindiğimiz son bilgilere göre Pelitli Mezarlığında İlave mezarlık düzenlemesi için ayrılan 200 dönümlük alanda da ihtiyaca göre yapılacak yeni genişletme çalışmaları sonucu, burasının en az 30 yıllık mezar ihtiyacını karşılayacak kapasiteye geleceği ifade ediliyor.  

Haber: YILMAZ IŞIK

banner136
Anahtar Kelimeler: GebzeKocaeliPelitliköyü

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV