banner131

06 Mayıs 2021 Perşembe

Nisan ayında ihracat rekoru kırdık!

Geleceğimiz Yenilenebilir Enerjide

GTÜ IEEE tarafından düzenlenen etkinlikte uzmanlar, dünyada ve ülkemizde son yıllarda kullanımı artan ve önemi gittikçe artan ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları’ hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilerle bir araya geldi

banner158
14 Aralık 2017 Perşembe 11:11
 Geleceğimiz Yenilenebilir Enerjide
banner159

GTÜ IEEE tarafından düzenlenen etkinlikte uzmanlar, dünyada ve ülkemizde son yıllarda kullanımı artan ve önemi gittikçe artan ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları’ hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilerle bir araya geldi. Etkinlikte havayı ve doğayı kirleten enerji kaynaklarına alternatif olarak yeşil enerjinin kullanımı konuşuldu.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) İşletme Fakültesi Konferans Salonu’nda GTÜ IEEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) kulübü tarafından düzenlenen ‘Greenenergy 17’ etkinliğinde misafir konuşmacılar; güneş, rüzgar jeotermal gibi yenilenebilir enerji türleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Toplumsal olarak geleceğimizin ve çevremizin kurtarıcısı olan yenilenebilir enerji konusuna dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinliğe; Global Energy CEO’su Müren Güler, Fichtner Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Sacit Akbaş, EMTA Energy Genel Müdürü Orkun Özgencil konuşmacı olarak katıldı.

ÜLKEMİZ AVANTAJLI DURUMDA

Oturumlarda sürekli artan nüfus sayısı artışı ile paralel bir şekilde enerji tüketiminin de çok hızlı bir şekilde arttığı vurgulandı. Artan nüfus ile devamlı olarak çevreye zararlı mevcut enerji kaynaklarının kullanımına devam edilmesi durumunda; dünyanın dengesini bozarak sıcaklık artışları, mevsimsel farklılıklar, su seviyelerinin yükselmeleri gibi sadece ülkemizi değil tüm dünyayı ilgilendiren büyük problemlerin ortaya çıkmasına sebep olacağına dikkat çekildi. Ülkemizin, yenilenebilir enerji kaynakları bakımından avantajlı bir durumda olduğuna vurgu yapılırken, önümüzdeki süreçte yenilenebilir enerji kaynaklarının mevcut enerji ihtiyacının önemli bir kısmını karşılaması için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğinin altı çizildi.

Etkinliğin sonunda konuşmacılara Teşekkür Plaketi takdim edilip toplu fotoğraf çekildi.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV