26 Eylül 2020 Cumartesi

Altın fiyatları ne kadar oldu?

Bekçilerin silah kullanma yetkisi Meclisten geçti!

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanun Teklifi, Meclis'te kabul edildi. Teklife göre bekçilere gerekli durumlarda silah ve zor kullanma yetkisi verildi. 

banner158
11 Haziran 2020 Perşembe 17:13
Bekçilerin silah kullanma yetkisi Meclisten geçti!
 Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.Kabul edilen teklifle göre bekçilere gerekli durumlarda silah ve zor kullanma yetkisi verildi. Bekçilerin adaylarında aranacak şartlar İçişleri Bakanlığınca çıkarılan yönetmelikle belirlenecek. 

İşte o şartlardan birkaçı; 

* Bekçilik aday süresi iki yıldan fazla olamayacak.

* Bekçilerin halka yardım görevleri olacak.

* Suç işlenirken veya işlendikten sonra, henüz izleri meydandayken; şüphelileri yakalamak, yakaladıkları şüphelilerin kendilerine veya başkalarına zarar vermelerini engelleyici tedbirleri almak, suç delillerinin kaybolmaması veya bozulmaması için gerekli muhafaza tedbirlerini almak, varsa olayın tanıklarının kimlik ve adres bilgilerini tespit ederek genel kolluk birimlerine bildirmekle görevli ve yetkili olacak.

* Bekçiler, haklarında tutuklama veya yakalama kararı çıkarılmış kişileri gördükleri takdirde yakalayacak ve bağlı bulunduğu genel kolluk kuvvetlerine teslim edecek.

* Bekçiler görevlerini yerine getirirken kendisinin bekçi olduğunu gösteren belgeyi gösterdikten sonra durdurduğu kişiye durdurma sebebini bildirir ve durdurma sebebine ilişkin soru sorabilir. 

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV