banner131

08 Ağustos 2020 Cumartesi

Motorine zam geliyor!

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Her alanda olduğu gibi bu sosyal mecrada reklamcılığın gelişmesi ile para kazanmak da mümkün hale gelmiştir.

banner158
04 Şubat 2020 Salı 15:28
 İnternetten Para Kazanmanın Yolları
Kolay Yollardan İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile dijital ortam da gelişimini bir üst raddeye çıkarmıştır. Nitekim dijital ortamının gelişmesi de sosyal mecranın önemini arttırmış durumundadır. Sosyal mecra günümüz insanlarının yeni mekanı hatta süreli mekanı olarak tabir edilen bir mecradır. Her alanda olduğu gibi bu sosyal mecrada reklamcılığın gelişmesi ile para kazanmak da mümkün hale gelmiştir. Zira internette günün büyük bölümüne harcanan zamana bakılırsa insanların bu süreyi olumlu değerlendirecek bir fırsat, hatta şöyle ki temel yaşamın kaynaklarının en önemlisi olan parayı kazanmak kulağa hoş gelen bir ihtimaldir.
İnsanlar bu denli düşündüğünde de ihtimalin hayalden uzak olmadığı da elzemdir. Peki internetten para kazanmanın en kolay ve masrafsız yolu nedir? Aynı zamanda internette geçirdiğimiz süreyi kazançlı hale nasıl getiririz? Sorularının cevabı elbette ki odak noktasıdır. Dilerseniz soruları cevaplamak adına madde madde açıklayalım.

Makale Yazarak Her Ay 1000 TL’nin Üzerinde Para Kazanmak

Son dönemlerin en popüler ve masrafsız para kazanma yolu şüphesiz yazı yazarak para kazanmaktır. Para kazanmanın yanında, insanda bulunan bilgiyi pekiştiren, bilgiyi kazançlı hale getiren, dil ve üslup imajını olumlu şekilde etkileyen bir ek iş olarak değerlendirilebilir. Araştırırken bilgi edinmeyi ve bilgi edinirken para kazanmayı kim istemez?

Bu bağlamda internette para kazanmak noktasında makale yazmak mantıklı ve tutarlı bir fikir gibi görünmektedir. Peki makale yazarlığı nedir, iyi bir makale nasıl yazılır?

Örneğin, internette ” endüstriyel atıksu arıtma ” diye bir arama yaptınız ve ilk çıkan siteye tıkladınız. Bu sitede yazan yazılardır makaleler. Bunları yazmak işine makale yazarlığı denir.
Web Sitesi Açarak Para Kazanın

Web sitesi açmak ne kadar da uğraştırıcı ve masraflı görünse de Google’ının sunmuş olduğu Blogger hizmeti ile 5 dakikada ücretsiz olarak web siteye sahip olunabiliyor. Nitekim bu kadar kolay ve ücretsiz olmasının yanında blog temaları olarak çok sığ görünümdedir. Açtığınız siteye güzel bir tema yükleme şart olacaktır.

Açtığınız web sitede reklam yayınlayarak para kazanabilme şansınız bulunmaktadır. Nitekim başlıca reklam veren siteler;

•Google Adsense

•Wordego

•Reklam Ağacı

•Propeller Ads

Gibi reklam siteleri bulunmaktadır. Bu reklam sitelerinden en çok kazandıran şüphesiz Google Adsense sitesidir.

Örneğin yine internette paket arıtma tesisi diye arama yaptınız ve çıkan sitelerden birine tıkladınız. Eğer bu sitede Google reklamları çıkıyorsa o site Google Adsense ile para kazanıyordur demektir.

Diğer reklam siteleri de Adsense’nin çok altında ücret kazandırmaktadır. Öncelikle bu sitelerden reklam alma şartları şu şekilde belirtilebilir.

-Sitenizin teması Göze hoş gelen temalardan olmalı.

-Site adresi domainli olmalı. Yani .com, .org, .info gibi yer imi olmalı.

-Site trafiğinizin günde en az 50 kişi tarafından girilmesi şartı da olmalı

-Sitenizde minimum 10 tane özgün içerik bulunmalı

Bu şartları sağlayan kişiler hızlı bir şekilde verilen reklam sitelerine başvurabilir sitelerine reklam ekleyerek para kazanabilir.

Instagram’dan Para Kazanmak

Facebook şirketinin satın aldığı instagram günde milyonlarca insanın aktif olarak zaman geçirdiği en kullanışlı sosyal medya mecrasıdır. Nitekim instagram sosyal mecrasından ayda 1000 TL minimum para kazananlar da az değildir. Peki instagram’dan nasıl para kazanılır?

Instagram’dan para kazanmak için öncelikle instagram hesabınızın takipçi sayısı ve etkileşimi çok olmalıdır. Etkileşimi bol olan instagram hesabına çeşitli şirketler reklam teklifi verirler. Bu bağlamda para kazanma şansı instagram için de geçerlidir.

Kendinize en uygun reklam gelir modelini seçip işe başlayabilirsiniz.


banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV