1 9

26 Ocak 2020 Pazar

Büyükşehir'de anlaşma sağlanamadı grev sesleri geliyor

Teröre darbe üstüne darbe!

Terör örgütüne karşı amansız mücadele veren güvenlik güçleri, kaçakçılık olaylarını da önleyerek örgütün finans kaynaklarını kurutuyor.

banner158
05 Ağustos 2019 Pazartesi 12:40
Teröre darbe üstüne darbe!
Hakkari'de teröristlerden temizlenen dağlarda ve yaylalardaki saklı güzelliklerin turizme kazandırılmasının önünü açan güvenlik güçleri, terörün tamamen ortadan kaldırılması amacıyla kaçakçılıkla mücadelesini de kararlılıkla sürdürdü.Bu çerçevede kentte yıl başından bu yana gerçekleştirilen operasyonlarda 597 kilo 685 gram eroin, 52 kilo 979 gram esrar, 12 kilo 732 gram metamfetamin, gümrük kaçağı 57 bin 932 paket sigara, 963 kilogram çay, 94 kilogram nargile tütünü, 852 av tüfeği, 29 bin 218 av tüfeği mühimmatı ve 25 av tüfeği namlusu ele geçirildi.
Hakkari Valisi İdris Akbıyık,yılbaşından bu yana yoğun şekilde kaçakçılıkla mücadele edildiğini söyledi.

Kentin Irak ve İran'a 343 kilometrelik sınır hattıyla uyuşturucuyla mücadelede önemli bir yer olduğuna dikkati çeken Akbıyık, bu nedenle güvenlik güçlerinin yoğun çaba içinde bulunduğunu vurguladı.Bu yıl yaklaşık 600 kilogram eroin güvenlik güçlerimiz tarafından ele geçirildi. Özellikle sigara ve akaryakıt kaçakçılığında alınan güvenlik tedbirleri, yapılan güvenlik duvarları ve güvenlik yolları ile ciddi azalma oldu. Tabii ki ülkemize bir gram dahi uyuşturucunun girmemesini, kaçakçılığın yapılmamasını, tüm sınırlarımızın güvende olmasını arzu ediyoruz. Hakkari'de tüm birimlerimizle zaman zaman uyuşturucuyla mücadele koordinasyon toplantıları yapıyoruz. Her kurum kendine göre yapması gereken işleri planlıyor. Uyuşturucu, terör kadar tehlikeli, her ikisi de birlikte hareket ediyor. Birbirini finanse ediyor. Gençliğimizin, çağımızın en büyük düşmanı.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV