banner131

banner130

05 Haziran 2020 Cuma

Toplu taşımada yüzde 50 zorunluluğu kaldırıldı!

Demokrat Gebze , Bizim Kocaeli ve Kocaeli Manşet Gazeteleri Kapatıldı

OHAL kapsamında kapatılan gazeteler arasında Bizim Kocaeli, Manşet Kocaeli ve Demokrat Gebze Gazeteleri de yer aldı. Bir daha açılmamak üzere kapatılan gazeteler de dün gün boyu arama yapıldı.

banner158
28 Temmuz 2016 Perşembe 17:30
Demokrat Gebze , Bizim Kocaeli ve Kocaeli Manşet Gazeteleri Kapatıldı
 FETÖ operasyonları kapsamında gözaltında bulunan Demokrat Gebze Gazetesi sahibi Murat Dağdeviren'in ardından, Bizim Kocaeli Gazetesi sahibi Güngör Aslan ve Manşet Kocaeli sahibi Şenol Çiçek'te gözaltına alındı. Gazetelerin yayınları durdurulurken, bilgisayar ve diğer belgelere el konuldu.

FETÖ İLE BİLGİ PAYLAŞIMI
Türkiye genelinde önceki gece OHAL kapsamında 45 gazete, 15 dergi, 29 yayınevi ve 23 radyonun kapatılmasına karar verildi. Terör Örgütü FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılan bu yayın organları içinde ilimizden de 3 gazete yer alıyordu. Bizim Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Manşet Gazetesi ve Demokrat Gebze Gazetesi, bir daha açılmamak üzere önceki gece kapatıldı. Bu üç gazete içinde en çok Bizim Kocaeli Gazetesi’nin FETÖ ile bağlantısının ne olduğu ve kapanma sürecinin nasıl gerçekleştiği merak ediliyordu. 
DARBEYİ ÖVEN VE HALKI KIŞKIRTAN YAYINLAR
Genel Yayın Yönetmeni Güngör Arslan’ın gözaltına alınmasına da neden olan süreçte Bizim Kocaeli Gazetesi’nin FETÖ terör örgütü ile istihbarat bağlantısının tespit edildiği öğrenildi. Buna göre, Kocaeli’de gerçekleşen Paralel Yapı Operasyonları’nda FETÖ’den gazeteye bilgi akışı sağlanıyordu. Gizlilik kararı olduğu halde bu bilgiler gazetede kullanılıyordu. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece gazetede “TSK yönetime el koydu”, “Yargıya gözaltı” gibi darbeyi övücü yayımların yapılması da OHAL kapsamında kapatma sürecinin yaşanmasına neden olan bir başka etkendi. Gazete daha sonra da Cengiz Topel ve Gölcük Donanma Komutanlığı’nda asılsız ayaklanma haberleri yaparak halkı kışkırtmaya çalıştığı tespit edildi.

 

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV