banner129
23 Şubat 2019 Cumartesi

‘’Öğrencilerimizle gönülden gönüle bağlar kurduk’’

“Hedef Gelecek” Öğrencileri Bursa’daydı

Çayırova Belediyesi’nin eğitim çalışmaları içerisinde örnek olarak gösterilen Hedef Gelecek Projesi’nin ikinci dönem öğrencileri eğitim faaliyetlerinin yanı sıra tarihi ve kültürel geziler düzenlemeye devam ediyor.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 13:56
“Hedef Gelecek” Öğrencileri Bursa’daydı

Çayırova Belediyesi’nin eğitim çalışmaları içerisinde örnek olarak gösterilen Hedef Gelecek Projesi’nin ikinci dönem öğrencileri eğitim faaliyetlerinin yanı sıra tarihi ve kültürel geziler düzenlemeye devam ediyor. Projeye katılan öğrenciler gezi programı çerçevesinde Osmanlı'nın ilk başkenti olan Bursa'yı ziyaret etti.

Öğrenciler Bursa’yı Tarihi Dokusu ve Bilimsel Geçmişiyle Tanıdılar

Proje kapsamında her ay farklı illerde tarihi, kültürel ve bilimsel gezi programı düzenleyen öğrenciler tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Osmanlı İmparatorluğunun ilk payitahtı olan Bursa'ya konuk oldular. Mayıs ayı eğitim programı kapsamında günün erken saatlerinde Bursa’ya giden öğrenciler unutamayacakları bir gün geçirdiler. Öğretmen ve rehber eşliğinde geziye katılan öğrenciler bilimsel ve tarihi geçmişiyle Bursa’yı yeniden tanıdılar.

Çayırova’da Geçmişini Bilen ve Sahip Çıkan Nesiller Yetişiyor

Bursa Karagöz Müzesi'nde geziye başlayan öğrenciler daha sonra Tophane'de Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu ve ilk padişahı Osman Gazi ile ikinci padişahı Orhan Gazi türbelerini ziyaret ederek dualar okudular. Tarihi Bursa Surlarını gezen öğrenciler rehberin anlatımlarıyla Bursa kalesinin Saltanat Kapısını görme imkanı buldular.  Tarihi Bursa Ulucami ve Emirsultan camilerini ziyaret eden öğrenciler türbelerde dua etmeyi ihmal etmediler. Osmanlının ilk külliyelerinden Yeşil Külliyesi bünyesinde, Yeşil Cami ve Fatih Sultan Mehmet'in dedesi 5. padişahımız Çelebi Mehmet'in türbesini ziyaret eden öğrenciler daha sonra UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Tarihi Osmanlı Köyü olan Cumalıkızık’ta Ahşap, Cumbalı, avlulu gibi Osmanlı evlerinin oluşturduğu tarihi köy içinde yürüyüş yaparak dünyanın en dar sokağı olan Cin Aralığı'nı ziyaret ettiler. 25 kişiden oluşan öğrenci grubu unutamayacakları yeni deneyimleri ve bilgileri ile dolu dolu bir gün geçirdiler.      

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner127
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV