22 Ağustos 2019 Perşembe

Şırnak'tan Acı Haber!3 Şehit

Test ve Eğitim Gemisi Ufuk Törenle Denize İndirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Tuzla Tersanesi'nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591)'un denize indiriliş törenine katıldı.

09 Şubat 2019 Cumartesi 18:21
Test ve Eğitim Gemisi Ufuk Törenle Denize İndirildi

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Tuzla Tersanesi'nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591)'un denize indiriliş törenine katıldı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Savunma Bakanı Hulis Akar, ve çok sayıda davetli katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına Kartal'da çöken bina ile ilgili başlayarak, " Hayatını kaybeden 16 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum .Enkazdan çıkan kardeşlerime Allaht'tan şifalar diliyorum . Enkazın altında kalan kardeşlerimi de sağlık sıhhatle onlara kavuşmayı da Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

Tuzla Tersanesi'nin Türkiye'nin iftihar kaynaklarından biri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Burada Türkiye'nin gemicilik alanında kalkınma hamlesine öncülük ediliyor. Bugün Türkiye gemi inşaası, tamiri, bakımı,onarımı ile Akdeniz'in lider ülkelerinden biridir. Türkiye kendi ihtiyaçları yanında Norveç,İngiltere, Hollanda ,Fransa , Almanya ve İtalya gibi pek çok pek çok gelişmiş ülke için gemiler inşa ediyor.Sadece Tuzla Tersanesi'nde Son 16 yılda 2 bin geminin tamiri ve onarımı yenilenmesi gerçekleşmiştir. Bir dönem krizlerle, belirsizliklerle boğuşan tersanelerimizin bu seviyelere ulaşması ülkemiz ekonomisi adına çok çok önemlidir. Müteşebbislerimiz cesareti, işçi kardeşlerimizin emekleri, devletimizin de teşvikleri ile Türk gemi sanayii üzerindeki ölü toprağı silkeleyip yeniden şaha kalkmıştır" dedi.
Türk Savunma sanayine yönelik kuşatma hiçbir zaman kaldırılmamıştır. Türkiye'nin milli menfaatlerine yönelik her hamlesi farklı bahaneler üretilerek sabote edilmiştir. Bugün müttefiklerimizle yaşadığımız en küçük anlaşmazlıkta silah alım anlaşmalarımızın gündeme taşındığını görüyoruz. Konu ülkemiz olunca kırk dereden su getiriyorlar. 
Özel sektör düşmanlığı yapmak İHA üretilmesin, SİHA üretilmesin, Korvet üretilmesin demektir. Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş'a Türkiye'yi dar edenler, şimdi de bize saldırması başarılı özel sektör firmalarını hedef almaları asla tesadüf değildir.

Bunların amacı Türkiye'yi ekonomide IMF'ye, diplomaside batıya , savunma sanayiinde de belli başlı devletlere mahkum etmek istemeleridir. Bunlar bizim gözümüzde Türkiye'yi içerden çökertmeye çalışan Truva atlarıdır. Bundan sonra da terör örgütüne taşeronluk yapanların değil milletimizin ne dediğine bakacağız. 
Türkiye içindeki bu gafillere rağmen savunma sanayiinde başarılarına devam edecektir" dedi. Ardından Ufuk korveti denize indirildi.  

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV