16 Ocak 2021 Cumartesi

Valilik buzlanma ve dona karşı uyardı!

3.’sünde buluşmak üzere

Gölcük’ün Şevketiye Köyü’nde geçekleştirilen 2. Kafkasya Yaz Şenlikleri’nin son gününde vatandaşlar Afak Meydanlı ve Melih Kahveci konserleriyle coştular.

banner158
13 Ağustos 2018 Pazartesi 11:47
3.’sünde buluşmak üzere
  

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, 10-12 Ağustos tarihleri arasında Gölcük’ün Şevketiye Köyü’nde gerçekleştirdiği 2. Kafkasya Yaz Şenlikleri coşkuyla sona erdi. Şenliğin üçüncü gününde Afak Meydanlı ve Melih Kahveci konserleriyle eğlenen vatandaşlar, horonlarla coştular. Şenlikte tulum, kemençe, akordion bir araya geldi.  Gürcü ve Çerkezlerin oluşturduğu Ahbaza topluluğunun yer aldığı şenlikte herkes gönüllerince eğlendi.

 

SON GÜNDE İKİ KONSER

Şenliğin son gününde çocuklar, şişme oyun grupları ve palyaçoların etkinlikleriyle hoşça vakit geçirirken, büyükler Afak Meydanlı ve Melih Kahveci’nin seslendirdiği hareketli parçalarla coştular. Konser öncesinde vatandaşlar etkinlik alanında horon teperek eğlendi. Yöre halkının ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği şenlikte yöresel ürünler de sergilendi.

 

ŞENLİĞE İLGİ YOĞUN OLDU

Gölcük ve çevresinde ağırlıklı olarak yaşayan, 1877-78 Osmanlı-Rus harbi sırasında Kocaeli’ne gelen ve 93 muhacirleri olarak adlandırılan vatandaşlar için 2. Kafkasya Yaz Şenlikleri düzenlendi. Son günde ilginin daha da yoğunlaştığı şenliklerde vatandaşlar müziğe doydu. Büyükşehir Belediyesi 8 otobüsle etkinlik boyunca Gölcük ilçe merkezinden etkinlik alanına vatandaşları taşıdı. Şenlikler, Gölcük Belediyesi, Gölcük ve Köyleri Derneği, Artvin İli ve İlçeleri Gölcük Derneği ile Gölcük Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği’nin katkılarıyla düzenlendi.

 


banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV