banner131

banner130

06 Haziran 2020 Cumartesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan,sokağa çıkma yasağını iptal etti!

'Kolumu kaybettim ama vatanımı kaybetmedim'

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Orhanlı gişelerinde yaralanan ve bir kolunu kaybeden Gebzeli Üzeyir Cıvan, "Vatan davası önemli çünkü bizim başka vatanımız yok. Kolumu kaybettim ama vatanımı kaybetmedim." dedi.

banner158
28 Temmuz 2016 Perşembe 13:01
'Kolumu kaybettim ama vatanımı kaybetmedim'
 Cıvan, 15 Temmuz gecesi Gebze'ni bir köyünde evde ailesi ile otururken amcasının kızının "Darbe oluyor, haberiniz var mı?" demesiyle olayı duyduğunu söyledi. Hemen televizyonları izlemeye başladığını, köprülerin tutulduğunu görünce işin ciddiyetini anladığını belirten Cıvan, "Başbakanımız Binali Yıldırım'ın açıklamalarını dinleyince bir şeyler yapmamız gerektiğini düşündüm. Kardeşlerim ve bazı akrabalarım Başbakanımızın evinin oraya gittiler. Ben de çıkmak için sabırsızlandım." diye konuştu.

'VATAN ELDEN GİDİYOR' ENDİŞESİ..
Gelişmeleri izledikçe "Vatan elden gidiyor." endişesine kapıldığı ve çok sinirlendiğini dile getiren Cıvan, şöyle konuştu:  "TRT'de korsan bildiri okunurken yerimde duramadım. Telefonla sağdan soldan haber almaya çalışırken Sabiha Gökçen Havalimanında çalışan yeğenlerim tankların hareketliliğinden bahsetti. Sonra yola çıktım. Aracımda çok az benzin vardı. Bir akaryakıt istasyonundaki kişi, benzin satmayacaklarını söyledi. 'Bu yaptığınızla darbecilere destek veriyorsunuz' diye bağırdım. Başbakanın evinin orada Sabiha Gökçen Havalimanına geçmek istedik ancak yollarda çok yoğun trafik oluşmuştu. Bunun üzerine 
Orhanlıgişelerine geçmeyi planladık."
'ASKER POLİS KARDEŞTİR' DİYE BAĞIRDIM
Cıvan, trafik tıkandığı için araçtan indiklerini, burada silah sesleri geldiğini ve profesyonel kişilerin insanlara ateş ettiğini anlattı. Çatışmanın olduğu yere doğru gittiklerinde bazı kişilerin korku dolu gözlerle geri döndüğünü ve kendisine 3-4 polisin şehit edildiğini söylediklerini aktaran Cıvan, sözlerini şöyle sürdürdü:  "İleri giderek bariyerin üstünde çıktım. Belki birileri duyar düşüncesiyle 'Asker-polis kardeştir, kardeş kardeşi vurmaz' diye slogan attım. Bariyerlerin üzerinden yere atladım. Birisi bana, 'Orada durma, yaralılar var' dedi. Hiçbir şeyin farkında değildim. Tam bu sıra 7-8 asker koşarak mevzi alıyordu. Onlara, 'Durun yapmayın, silahlarınızı bırakın' dedim. Sonra bir çınlama sesi duydum."
KOLUMDA BİR AĞIRLIK OLDU
Cıvan, sesle birlikte sanki koluna elektrik çarptığı hissine kapıldığını belirterek, "Kolumda bir ağırlık oldu. Çimlerin üzerine çömeldim, sonra toparlandım. Sol elimin üstünde şarapnel parçası gördüm. Onu attım bir şey olmadığını düşünmeye başladım. Biraz sonra bir baktım ki sol kolumu hissetmemeye başladım. Sol kolum kırılmıştı, sadece deri tutuyordu. Bu ağırlık yapıyordu. Yanımda bıçak gibi bir şey olsaydı herhalde kolumu keser atardım." ifadelerini kullandı.
HASTANEYE TÜRKMEN KARDEŞLER GÖTÜRDÜ
Cıvan, yaralandığını anlayınca cuntacı askerlerin çok yakınındaki noktadan geriye dönüp hastaneye gitmeye çalıştığını söyledi. Hiç 
ağrı ve sızısının olmadığını aktaran Cıvan, şunları anlattı:  "Ben yürürken birisi 'Yaralı var' diye bağırdı. O sırada yanıma üç genç geldi. Iraklı Türkmenlerdi. Artık ailemin birer fertleri olarak gördüğüm Türkmen gençler, Kurtköy'de bir hastaneye gidebilmem için çok çaba gösterdiler. O arada tişörtümle koluma tampon yapmıştım. Hastaneye gittiğimde bilincim yerindeydi. Hastanedeyken 5 kişi geldi, hepsi şehit olmuştur."
BAŞKA VATANIMIZ YOK
Cıvan, vatanı için sokağa dökülen herkese teşekkür ederek, "Vatan davası önemli çünkü bizim başka vatanımız yok. Kolumu kaybettim ama vatanımı kazandım. Kolumun hiçbir önemi yok. Bir kolumu kaybettim, diğerinden de yara aldım ama inanın hiç üzülmüyorum. Hatta çok sevinçliyim. Vatan uğrunda kolum gitti. İnşallah bu vesileyle cennete gireriz. Bir daha tekrarlıyorum; kolumu kaybettim ama vatanımı kaybetmedim." dedi.


banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV