1 9

25 Şubat 2020 Salı

Bakanlık'tan “zombi araç” önlemi!

Tarım arazileri bitiriliyor!

Mahalle olunca araziler kapış, kapış satılıyor

banner158
25 Eylül 2016 Pazar 11:48
 Tarım arazileri bitiriliyor!

İl genelinde köylerin Büyükşehir ve belediye sınırlarına dahil edilmesi sonrası tarım arazileriyle ilgili olarak iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Buna göre,  birçok tarım arazisinin bir şekilde sanayi arazisine dönüştürüldüğü ifade ediliyor.


Geçtiğimiz yıl köylerin Büyükşehir sınırlarına dahil edilmesinden sonra köy arazileriyle ilgili olarak çeşitli iddia ve spekülasyonların haddi hesabı yok.  Buna göre Gebze bölgesinde de çok sayıda tarım arazisi sanayi arazisine dönüştürülmek üzere satışa çıkarılmış vaziyetti. Bazı arsa simsarlarının köylerde elde kalan tarım arazilerini topladığı ve daha sonra bu arazileri fahiş fiyatla sattığı ileri sürülüyor. Bu konuda da eski köy muhtarlarından bazılarının aracılık yaptığı, komisyon aldığı da yine iddia ediliyor.  Tarımcılık ve hayvancılığın tükendiği köylerde yaşayan vatandaşların ise mecburen arazilerini sattığı ifade ediliyor. 


GEÇMİŞTE YAPILMIŞTI


Bilindiği gibi geçmiş yıllarda özellikle Gebze’nin köylerinde bazı köy muhtarları tarafından köylerin özellikle 2B ve ormanlık alanları ile köy arazilerini bir şekilde elden çıkarıldığı biliniyor. Bu satışlar karşısında ise kimi muhtarların hatırı sayılır şekilde mal, mülk edindiği de yine çokça söylenen ve dile getirilen konular arasında. 

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV