banner166

OKULLARDA MÜFREDAT DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLİYOR

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okullarda müfredat değişikliği için sona gelindiğini duyurdu. 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak yeni müfredatla birlikte dersler sadeleşirken, beceri eğitimleri öne çıkacak.

OKULLARDA MÜFREDAT DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLİYOR
banner158
banner174

MEB müfredat değişikliği kararı aldı. Yeni müfredatla birlikte derslerin sadeleşeceği öğrenilirken, beceri eğitimleri gelecek. Öte yandan söz konusu müfredatın yeni dönemde hangi sınıflarda uygulanacağı da belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın en kapsamlı müfredat değişikliğinde sona gelindi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz yıl müfredat değişikliği üzerinde hazırlık yaptıklarını açıklamıştı. O hazırlıklar tamamlanmak üzere.Yapılan planlamaya göre; dersler sadeleşiyor, beceri eğitimleri geliyor. Gelecek yıl eğitime beceri ve analitik düşünmeyi sağlayacak dersler eklenecek.

Bakan Tekin, "Büyük oranda seyreltmelerin olduğu, ders yükünün içerikteki bilgi yükleyici ifadelerin büyük oranda azaltıldığı, daha az bilgi, daha çok analitik düşünme, yorumlama ve kendisini ifade edebilme üzerine kurgulanan bir müfredatı önümüzdeki günlerde paylaşmış olacağız." diye konuştu.Öte yandan yeni müfredatın detayları da netleşti. Buna göre; yeni müfredat 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren okul öncesi, 1. sınıf, 5. sınıf ve 9. sınıflardan başlamak üzere hayata geçirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER