7 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün raporuna göre bugünden itibaren sıcaklık düşüşleri başladı ve hafta sonuna kadar devam edecek. Hafta sonu kar yağışının yurdun kuzeybatısından giriş yapması bekleniyor.

7 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı!
banner158
banner174

Bugünden başlayarak hafta sonu sıcaklıklarda hissedilir derecede düşüş yaşanacak, soğuk ve yağışlı hava geri döndü. 

Kar yağışının yurdun kuzey batısından ülkeye giriş yapması bekleniyor.  Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 7 günlük hava tahmin raporuna göre bugün sıcaklıklarla kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacağı ve batı kesimlerde mevsim normalleri altında d,ğer yerlerde ise mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor. MGM'nin tahminlerinde, hızlı sıcaklık düşüşü İstanbul'da da bekleniyor. Dün İstanbul'da 17 derece olan sıcaklık bugün 12 dereceye, yarın ise 8 dereceye kadar düşecek. 

MARMARA İÇİN SARI VE TURUNCU KODLU UYARI

MGM tarafından Marmara'nın geneli için sarı ve turuncu kodlu kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. 

Balıkesir, Çanakkale ve Kırklareli için turuncu, Bursa, Edirne, İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ için sarı kodlu uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Antalya, Isparta, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, gece saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların, Marmara'nın batısı, İstanbul, Bursa, Yalova ve Kocaeli çevreleri ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor. 


HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde kuvvetli kuzeyli rüzgarla birlikte hissedilir derecede (4 ila 12 derece) azalacağı, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ve Ege kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40 ila 70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER