banner166

Belediye işçisine yapılacak olan zam oranı belli oldu

Kocaeli’de AK Partili belediyelerde çalışan yaklaşık 15 bin işçinin beklediği ek zammı AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, duyurdu. Talus, işçilerin ocak ayı zammını Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın yüzde 49,25’e çıkardığını söyledi.

Belediye işçisine yapılacak olan zam oranı belli oldu
banner158
banner174

Bugün, Tahir Büyükakın ve Şahin Talus başkanlığında ilçe belediye başkan adayları ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında Başkan Talus, belediye işçilerine yapılacak olan zam müjdesini verdi. 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kaldı. Siyasetin hareketlenmeye başladığı şu günlerde adayların isimleri de merakla bekleniyor. Kocaeli’de yalnızca Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tahir Büyükakın’ın ismi netleşmiş, gözler ise ilçe belediye başkan adaylarına çevrilmişti.

Hangi isimlerin yola devam edeceği, hangilerinin ise değişim yaşayacağı merakla beklenirken, adaylar kamuoyuna tanıtılmadan önce AK Parti Kocaeli’de ilçe belediye başkanları ile kritik bir toplantı gerçekleşti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus başkanlığında gerçekleşen toplantı için ilçe belediye başkanları Sekapark Otel’de bir araya geldi.

Toplantıda belediye işçilerinin maaşları da gündeme alındı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Talus, "Bugün birkaç konumuz vardı, bir konumuz da belediyedeki maaş zamlarıydı. Özellikle bu dönemdeki maaş zamlarını memur ve asgari ücrete yapılan yüzde 49.25 olarak belirledik. Yani gerek memurlarımız gerek asgari ücretteki arkadaşlarımız ne alıyorsa, işçi kardeşlerimizi de aynı zam oranını alacaktır. Yarın seçim beyannamemiz var. 3 kademeli il başkanı ve Büyükşehir belediye başkanımızla orada olacağız yarın. Görünen o ki ilçe belediye başkanlarımız açıklanmayacak. Takvim belli değil, büyük ihtimalle çarşamba-perşembe gününe bir bilgilendirme yapılacak" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER