DOĞAN, ÇOCUKLAR HEP MUTLU OLSUN

İzmit Belediyesi tarafından Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle bir etkinlik düzenledi.Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nde çocuklara haklarının anlatılıp eğlendirildiği etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Havzullah Yaydemir, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

DOĞAN, ÇOCUKLAR HEP MUTLU OLSUN
banner158

EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZ

 

Etkinlikte konuşana Başkan Doğan “ çocuk dostu belediyenin çocuk dostu belediye başkanı olarak çocuklarımız bizim için çok önemlidir. Çocukların hakları, dünya ve insanlık var olduğundan bu yana hep vardır. Peygamber Efendimiz, kız çocuklarının diri diri gömüldüğü dönemlerde, kız erkek ayırmadan çocukları sırtında gezdirmiştir.  Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde de bu durum hiçbir zaman değişmemiştir.  Öğleki biz, tarihte ilk defa çocuklarına bayram hediye eden bir milletiz.

 

HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ OLDULAR

 

Çocuklarımız bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımızı gözümüzden bile sakınırız. Özellikle anneler çocukları için canlarından can vermeye her zaman hazırdırlar. Biz millet olarak dünyadaki bütün çocukları seviyor, hakkını ve hukukunu korumaya çalışıyoruz. Afrika’da, Filistin’de, Suriye’de Irak’ta dünyanın hiçbir yerinde açlıktan, hastalıktan, zulümlerden çocuklar ölsün istemiyoruz. 

Yıllarca çocuk doktorluğu yapmış bir olarak,  bir annenin çocuğuyla ilgili hislerini en fazla hissedecek biriyim. Belediye başkanlığı görevimde de bu hassasiyetle çalışıyor, çocuklarımızı her zaman önceliğimiz olarak görüyoruz. Çocuk Hakları Masası ve okulunu ülkemizde hatta Avrupa’da ilk kuran belediyeyiz. Çocuk oyun sokağı, aquapark, yüzme havuzu, çocuk sinemaları, çocuklara basketbol topu, bisiklet ve tablet hediye eden  Türkiye'nin çocuk dostu belediyesiyiz” dedi.

 

ANALAR, ÇOCUKLAR AĞLAMASIN

 

Millet olarak binyıllardır verdiğimiz mücadelenin bugünde devam ettiğini ve bu mücadelede çocuklarımıza büyük görevler düştüğünü de vurgulayan Başkan Doğan “yurdumuzu parçalamak, bölmek isteyenler mücadelelerine devam ediyorlar. Anadolu’yu işgal ettikleri zaman, Kurtuluş Savaşında Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının mücadeleleriyle ülkemizi kurtuldu.  Aynı mücadele bugün de Cumhurbaşkanımız Başkomutanlığında devam ediyor. Ülkemizi bölüp parçalamak isteyenlere en güzel cevabı, çok çalışarak, çok okuyarak, bayrağımızın daha yukarılarda dalgalanması için başarılar elde ederek vereceğiz.  Biz istiyoruz ki, çocuklar, analar ağlamasın, çocuklar hep mutlu olsun. Bütün çocuklarımızın günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.  

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü de konuşmasında çocukların gününü kutlayarak çocuklara verdiği önem  ve hayata geçirdiği projeler için Başkan Doğan’ teşekkür etti. 

Burak Sezen Şov, kukla evi, Hacivat Karagöz gösterilerinin de yapıldığı etkinlikte Başkan Doğan ile birlikte dilek ağacına dileklerini asan çocuklar, gökyüzüne beyaz balonları gönderdiler.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner165

banner164