banner166

Erdoğan yeni Vali yardımcısı ve Kaymakamların atamasını yaptı!

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atamalarına göre, 20 ile vali yardımcısı, 127 ilçeye kaymakam atandı.

Erdoğan yeni Vali yardımcısı ve Kaymakamların atamasını yaptı!
banner158
banner174

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararlarına göre, birçok bakanlık ve kurumda görev değişiklikleri yapıldı. İlgili atama kararları şu şekildedir:

  • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri (NVİ) Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Levent Yazıcı, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) Başkanlığı GAMER Dairesi Başkanı olarak atanmıştır.

  • NVİ Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İbrahim Dündar, NVİ Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

  • NVİ Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Levent Kepçeli, NVİ Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

  • Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Gökhan Zengin, Personel Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

  • Göç İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı Mehmet Parlak, İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanı olarak atanmıştır.

Ayrıca, 20 ilde vali yardımcısı ve 127 ilçeye kaymakam ataması yapılmıştır. Aynı kararla, bazı vali yardımcılarının görev yerleri değiştirilmiştir. Bu kapsamda, İzmir Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, Gaziantep Nurdağı Kaymakamlığına atanmış; Malatya Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Kılıç, Erzurum Pazaryolu Kaymakamlığına atanmıştır. Ayrıca, İzmir Vali Yardımcısı Hikmet Dengeşik Manisa Vali Yardımcılığına, Yalova Vali Yardımcısı Aziz Mercan Bolu Vali Yardımcılığına, Malatya Vali Yardımcısı Kenan Eskin Çorum Vali Yardımcılığına atanmışlardır.

Bu atama kararları ile ilgili önceki bir kararla yapılan bazı atamaların hükümleri iptal edilmiştir. Örneğin, Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Rıza Gençoğlu'nun Sakarya Vali Yardımcılığına atanmasına dair hüküm iptal edilerek Bursa Vali Yardımcılığına atanmıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER