Büyükşehir’in yüzde 50 hibeli meyve fidanı dağıtımı başladı

Büyükşehir, “Meyveciliği Geliştirme Projesi” kapsamında üreticilere yüzde 50 hibeli Trabzon hurması, kivi, ahududu ve böğürtlen fidanlarının dağıtımına başladı

Büyükşehir’in yüzde 50 hibeli meyve fidanı dağıtımı başladı
banner158
banner174

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katma değeri yüksek ürünler yetiştirmeye teşvik ettiği çiftçilerin gelir düzeyini artırmak ve tarımsal kalkınmaya destek sağlamak amacıyla hayata geçirdiği “Meyveciliği Geliştirme Projesi” yüzleri güldürüyor. Bu kapsamda üreticilere yüzde 50 hibeli Trabzon hurması, kivi, ahududu ve böğürtlen fidanı desteği veriliyor. Büyükşehir ekipleri yaklaşık 20 bin meyve fidanını üreticilere teslim etmeye başladı.

 YÜZDE 50 HİBELİ MEYVE FİDANI

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, tarımın kesintisiz devam etmesi ve çiftçilerin gelir düzeyinin artırılması için verilen desteklerle üreticilerin her zaman yanında oluyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nün Kocaeli genelinde yürüttüğü “Meyveciliği Geliştirme Projesi” çerçevesinde bu yıl 200 üreticiye yüzde 50 hibeli meyve fidanı desteği sağlanıyor.

DAĞITIM BAŞLADI

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi ya da güncel çiftçi belgesiyle müracaat eden 200 çiftçiye, yüzde 50 hibeli 10 bin Trabzon hurması, 4 bin ahududu, 4 bin böğürtlen ve 2 bin kivi olmak üzere toplam 20 bin meyve fidanının dağıtımına başlandı. Üreticiler, fidanlarını eski itfaiye binasının arkasında bulunan A Takımı’na ait depodan teslim alabilecek.

ÜRETİCİLER MEMNUN

Üreticiler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği yüzde 50 hibeli meyve fidanı desteğinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, her zaman yanlarında olan ve “çiftçi dostu başkan” olarak gördükleri Başkan Tahir Büyükakın’a teşekkür etti. İzmit Akmeşe’de çiftçilik yapan Nezir Yakar, Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı tarımsal desteklerden, üreticiler olarak çok büyük fayda gördüklerini belirterek, “Başkanımıza bizlere sağladığı meyve fidanı desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz üreticiler destek verildikçe, üretim yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“HAYIRLI VE BEREKETLİ OLSUN”

Derinceli üretici Recep Ünlü ise Büyükşehir’in yüzde 50 hibeli fidan desteğinden yararlandığını belirterek,”40 tane Trabzon hurması aldım. Fidanları Kandıra’da tarlama dikeceğim. Başkanımızdan Allah razı olsun. Sonsuz teşekkürler ederim. Meyve fidanları inşallah herkese hayırlı olsun, bereketli olsun” diye konuştu. Karamürsel’den İbrahim Karaaslan da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı meyve fidanı projesinin üreticiler için çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Tahir Büyükakın Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah meyvelerimizi yemek nasip olur” ifadesini kulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER