banner157
18 Ocak 2021 Pazartesi

Valilik buzlanma ve dona karşı uyardı!

Zeytinoğlu'ndan Açıklama!

Kocaeli Gümrüklerine göre, temmuz ayında Kocaeli’den yapılan ihracat 2 milyar 508 milyon dolar, ithalat ise 4 milyar 72 milyon dolar oldu. Geçen yılın temmuz ayına göre Kocaeli gümrüklerinden yapılan ihracat yüzde 24, ithalat ise yüzde 2,4 oranında arttı.

banner158
13 Ağustos 2018 Pazartesi 14:41
Zeytinoğlu'ndan Açıklama!

Kocaeli dış ticaret rakamlarını değerlendiren KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Bu ay bölgemiz en yüksek temmuz ayı ihracatını gerçekleştirdi. Yılın başından bu yana baktığımızda ise ihracat artış oranının da yüzde 24 ile en yüksek seviyede olduğunu görüyoruz. Temmuz ayında ülkemiz ihracatının yüzde 17.8’i ilimizden gerçekleşti. İlimiz ihracat artışında otomotiv sektöründeki yüzde 20, kimya sektöründeki yüzde 24, demir sektöründeki yüzde 31, elektrik ve elektronik sektörlerindeki yüzde 27’lik artışların etkisi olduğunu görüyoruz. İhracatımızdaki bu performansın süreklilik kazanmasını arzu ediyoruz.” dedi.

 

İhracat artış hızının ithalat artış hızının önüne geçtiğini belirten Zeytinoğlu, “Son iki aydır ihracat artış hızı ithalat artış hızının üzerinde gerçekleşiyor. Temmuz ayında makasın daha da açıldığını görüyoruz. İthalat artış hızındaki bu yavaşlamanın döviz kurlarındaki artıştan kaynakladığını düşünüyoruz.” dedi.

 

Zeytinoğlu ocak-temmuz dönemine ilişkin değerlendirmesinde, “Ocak-temmuz döneminde ihracatımız yüzde 18.1, ithalatımız yüzde 22.3 arttı. Aynı dönemde Türkiye dış ticaretinin yüzde 19.8’ini karşılayan ilimiz, tek başına ülke ihracatının yüzde 17.1’ini ve ithalatının ise yüzde 21.7’sini karşıladı.” dedi.

banner136
Anahtar Kelimeler: KocaeliAyhan ZeytinoğluKso

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV