banner157
25 Temmuz 2021 Pazar

Diyanet Cuma Hutbesi|23 Temmuz 2021
banner161

Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu üyeleri toplandı

Bir gün evli kalsalar dahi ömür boyu eski eşlerine nafaka ödemek zorunda kalan mağdurlar ‘artık yeter’ diyor.

banner158
19 Ekim 2020 Pazartesi 19:22
Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu üyeleri toplandı
banner159
 Bir gün evli kalsalar dahi ömür boyu eski eşlerine nafaka ödemek zorunda kalan mağdurlar ‘artık yeter’ diyor.

Bir gün evli kalsalar dahi ömür boyu eski eşlerine nafaka ödemek zorunda kalan mağdurlar ‘artık yeter’ diyor. Yıllardır sorunlarının çözümü için talepte bulunan süresiz nafaka mağdurları seslerini duyurmak için Kadıköy İskele Meydanı'nda toplandılar. 
Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu üyeleri, mağduriyetlerinin giderilmesi için yasal düzenleme yapılmasını istediler. Pazar günü Kadıköy İskele Meydanı'nda toplanan platform üyeleri, "Süresiz nafaka zulümdür, çocuk icrası insanlık suçudur” yazılı pankart ve "Çocuklar babasız kalmasın", "LGBT'ye hayır", "Süresiz nafaka sosyal devlet anlayışına aykırıdır" yazılı dövizler açarak, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu. 
 
Platform adına açıklama yapan Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu Başkanı Mesut Arabul, süresiz nafaka, çocuk icrası ve iftira mağdurlarının sorunlarının çözülmesini istediklerini söyledi.  Süresiz nafakanın, boşanma sonrası yoksulluğa düşen tarafın karşı taraftan talep etmesi doğrultusunda ömür boyu hükmedilen bir nafaka türü olduğunu belirten Arabul, şöyle konuştu: 
"Bu nafaka nedeniyle birçok erkek mağdur durumda. Bunun giderilmesi için yasa teklifi verilmesini istiyoruz. İkincisi ise boşanma sonrası tek taraflı verilen velayetin çocuk icrasına sebep olmasıdır. Bunun ayda 2 defa tekrarlanması için çocuk icrası yapacak kişinin 1000-1500 TL gibi bir para harcaması gerekiyor. Bunu da kaldıracak gücümüz yok. Çocuk icrasının ortadan kaldırılmasını, çocuk teslim merkezlerinin kurulmasını ve ücretsiz hale getirilmesini istiyoruz. Bir diğer mağduriyetimiz ise TCK'nın 102 ve 103. maddelerinden kaynaklanan mağduriyetlerdir. İftira mağduru olan vatandaşlarımızın bir an önce iftira kurbanı olmaktan kurtulması için yasal düzenleme yapılması gerekir. 
Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu Başkanları Mesut Arabul ve İlhan Ergincan başta olmak üzere platform üyeleri, dernekler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla yapılan basın açıklaması son buldu. Topluluk sorunsuz bir şekilde dağıldı.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV