banner131

banner130

banner157
23 Nisan 2019 Salı

Vali Aksoy 23 Nisan Çocuk Bayramını Kutladı
banner146

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Sporda stratejik ortağımız ASKF’dir’’

Başkan Karaosmanoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve yönetimini makamında konuk etti. Karaosmanoğlu görüşmede, “Sporda stratejik ortağımız ASKF’dir” dedi.

02 Kasım 2018 Cuma 11:40
Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Sporda stratejik ortağımız ASKF’dir’’

 Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve yönetimini makamında konuk etti. 2004 yılından itibaren amatör sporda yaşanan gelişmelerin tüm Türkiye’ye örnek olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, nezaket ziyaretleri nedeniyle Murat Aydın ve yönetimine teşekkür ederken, “Sporda stratejik ortağımız ASKF’dir” dedi. Kocaeli’nin amatör sporda bir marka olduğunu dile getiren Karaosmanoğlu, “Tesisleşme ve sporcu sayısı itibariyle ülkemizin model aldığı bir kent durumuna geldik” açıklamasını yaptı.

 

“TOPLAM TESİS YATIRIM MALİYETİ 343 MİLYON LİRADIR”

Amatör Sporun yaygınlaşması ve tabana yayılmasında ASKF’nin büyük gayretleri olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, Murat Aydın ve yönetiminin de büyük özveriyle çalıştıklarını söyleyerek, “Sağlıklı bir toplumun oluşmasında spor yapılma alışkanlığının bir yaşam biçimi olması için bizler büyük bir gayret ortaya koyuyoruz. Yakaladığımız bu başarıyı da tesisleşme de ortaya koyduğumuz atılımla gerçekleştirdik. Bakınız Kocaeli’de toplam tesis yatırım maliyeti 343 milyon liradır. Tesisleşme hamlesi olarak nitelendirdiğimiz bu durum ile her alanda amatör sporu teşvik ettik. Spor okulları ve Anne Şehir modeli gibi birçok başlık altında Kocaeli’ye hizmet ediyoruz, etmeyi de sürdüreceğiz” ifadelerini sarf etti.

 

AYDIN, “SPOR KENTİ KOCAELİ MARKASI TESADÜF DEĞİLDİR”

Kocaeli’de amatör sporun şaha kalkmasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun çok büyük katkısı olduğunu ziyarette dile getiren Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, “İbrahim Başkanımızın sporcu kimliğiyle verdiği talimatlar neticesinde Kocaeli’de yılda yüzlerce spor organizasyonu gerçekleştirilmektedir. Şehrimizin spor dinamizmine katkı sunan bu yaklaşım için İbrahim Karaosmanoğlu’na bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bakınız 2018 yılında; amatör spor kulüplerine Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen nakdi yardımlar 210 bin lira olurken, Malzeme yardımı 15 milyon olarak gerçekleşmiştir. Spor Kenti Kocaeli markasının oluşması asla bir tesadüfi durum değildir. Bakınız son olarak Amatör Spor Kulüpleri Ödül Yönetmeliği bu kapsamda Büyükşehir Belediyemizin amatör spor kulüplerine vereceği çok önemli bir katkıdır. Amatör spor için hizmet etmek için yarışan bu ASKF Yönetim Kurulu üyeleri ve Taban birliklerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun büyük desteğini görmektedir” açıklamasını yaptı.

 

“AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZE DAHA FAZLA DESTEK VERECEĞİZ”

“Amatör Spor Kulüpleri Ödül Yönetmeliği” projesinin kent için çok önemli olduğunu dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Temek amacımız amatör sporun daha büyük kitlelere yayılmasını ve farklı branşlarda daha fazla sporcu sayısına ulaşmasıdır. Bunun için çok çalışan ve hizmet üreten kulüplerimize daha farklı destek vereceğiz. İşte bunun için ödül yönetmeliği oluşturarak amatör spor kulüplerimize daha fazla destek vereceğiz” şeklinde konuştu. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner145
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV