22 Ocak 2021 Cuma

Valilik buzlanma ve dona karşı uyardı!

Başkan Zeytinoğlu'ndan Mesaj Var

KSO Başkanı Zeytinoğlu Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın açıkladığı destek paketlerine ilişkin: “Tüm bu hamleler biz sanayicileri cesaretlendiriyor.” dedi.

banner158
17 Ağustos 2018 Cuma 16:42
Başkan Zeytinoğlu'ndan Mesaj Var

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın açıkladığı destek paketlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede açıklanan desteklerin ekonomide yaşanan darboğazda sanayicileri cesaretlendirdiğini ifade ederek, “Kurdaki ani yükseliş sonrası son günlerde döviz kuru ile sıkıntı içerisindeyiz. Bu durum ihracat yapanlar için sorun yaratmasa da özellikle iç piyasada çalışanlarda döviz bağımlılığından ötürü sıkıntı yarattığını düşünüyoruz. Dolayısıyla Merkez Bankası ve Bakanlıklarımız tarafından reel sektörü rahatlatmaya yönelik başlatılan teşvikleri ve alınan tedbirleri memnuniyetle karşılıyoruz. Tüm bu hamleler biz sanayicileri cesaretlendiriyor.” dedi.

 

KSO Başkanı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan ana hatlarıyla yerlileştirmeyi, yatırımı, Ar-Ge’yi, ihracatı ve eğitimi destekleyen destek ve önlem paketinin ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik saldırı karşısında reel sektörü rahatlatacağını belirterek;  “Açıklanan bu destekleri memnuniyetle karşılıyoruz. Ancak piyasalara hemen ertesi gün yansımayacağını biliyoruz. Zamana yayılsa da desteklerin pozitif katkılarını göreceğiz.” dedi.

 

Pakette yerlileştirme programı ve yerli ürüne fiyat avantajını özellikle önemsediklerini belirten Zeytinoğlu, “İthal ara mal bağımlılığımızın önlenebilmesi hususunda yerlileştirme yönünde yapılan hamleleri çok önemsiyoruz. Bilhassa savunma sanayinde yerlileşmenin meyvelerini toplamaya başladığımızı düşünüyoruz. Ancak yerlileştirme konusunda hala almamız gereken önemli mesafeler var. Bu teşviklerin de olumlu neticelerini göreceğimize inanıyoruz.” dedi.

 

banner136
Anahtar Kelimeler: KocaeliAyhan ZeytinoğluKso

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV