05 Aralık 2020 Cumartesi

Siirt'te 5 büyüklüğünde deprem !

Sağlık Müdürü Ulaş Doğan uyarıyor

Darıca İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan son dönemlerde koronavirüs vaka artışıyla ilgili paylaşımda bulunarak uyarıda bulundu.

banner158
05 Kasım 2020 Perşembe 20:48
Sağlık Müdürü Ulaş Doğan uyarıyor
Uğur GENCER/ Darıca İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan son dönemlerde koronavirüs vaka artışıyla ilgili paylaşımda bulunarak uyarıda bulundu. 
Pandemi başlangıcıyla birlikte gece gündüz sahada olan Darıca İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan'ın dikkatle okunması ve uyulması  gereken  COVİD-19 vakalarıyla ilgili paylaşımı: 
Son dönemlerde ilimizde ve ilçemizde korona virüs vaka artışı tekrar tırmanışa geçmiş bulunmaktadır. Bölgemizde bu artışı incelediğimizde aile içi ziyaretlerin çok ve ciddi bir önemli bir neden olduğunu görüyoruz. Yapılan tüm uyarılara rağmen akraba, eş dost ziyaretlerindeki artış devam etmektedir.
 Kapalı alanlarda ve yeterli havalandırma koşulları sağlanmadan, maske ve sosyal mesafeye dikkat edilmeden yapılan bu ziyaretler, hanımlar arasında yapılan sosyal amaçlı gün programları, ilimiz ve özellikle bölgemizde şu an en büyük bulaş nedenini oluşturmaktadır. Virüsü maalesef sevdiklerimize, elimizle götürüp teslim edip onların hastane yataklarına, yoğun bakımlara mahkûm olmalarına ve hatta ölümlerine neden olmaktayız.  
Kurallara uymadığımız takdirde;
 -Havaların da soğuması ile gribal enfeksiyonların artışıyla birlikte bulaşma gücü artacak ve kendine rahat yayılım alanı bulacak korona virüsü durdurmamız zor olacaktır. 
-Vaka artışlarının sokağa çıkma yasağını getireceği bunun da kontrollü sosyal hayatla kazandığımız özgürlüğümüzü sonlandıracağı 
- Son çıkan genelgedeki kısıtlamalarla işyerlerinin en geç onda kapanması gerektiği belirtilmiştir. Bu vaka artışlarının devam etmesi durumunda işyerlerinin kapanacağı, bunun ekmek kapımızın kapanması anlamına geldiği ve bu durum  devam ettiği sürece bazı işyerlerinin kapanmasına gidebileceğine işarettir. 
Lütfen tedbirlerimizi gevşetmeyelim
Aile içi ziyaretlerimizi sonlandıralım
Maske, mesafe ve el temizliği kurallarına uyalım.
 Mümkün olduğu kadar kapalı alanlarda kalabalıklarla bir araya gelmeyelim, gelmeyelim ki bu kış mevsimi daha fazla insanımızı, sevdiklerimizi hastalanmadan ve hayatını kaybetmeden geçirelim. 
Doğru olmayan seçimlerimizin, sonradan çok pişman olacağımız geri dönüşümü olmayan kötü sonuçlarının olacağını unutmayalım.
Darıca İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan
banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV