banner166

Kocaeli'de taşkın yönetim planları ve alınacak tedbirler değerlendirildi

Kocaeli Valiliği Taşkın Yönetim Planı Tedbirleri ve Farkındalık Toplantısı'nda yapılacaklarını değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kocaeli'de taşkın yönetim planları ve alınacak tedbirler değerlendirildi
banner158
banner174

İklim değişikliği sebebiyle artan sel ve taşkınların can kaybına sebep olmaması, mal kaybının ise asgari düzeye indirilmesi, farkındalığın arttırılması, risk faktörlerinin belirlenip önlemlerin alınması amacıyla düzenlenen Taşkın Yönetim Planı Tedbirleri ve Farkındalık Toplantısı Kocaeli Valiliği Karamürsel Alp Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Ali Ada’nın yaptığı açılış konuşmasının ardından Tarım Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Mühendisi Tuğkan Tanır tarafından Kocaeli özelinde hazırlanacak plan ve alınacak tedbirlere yönelik çalışmalara değinildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, TCDD Genel Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün “Kocaeli İlinde Taşkın Yönetimi Planı” kapsamında taşkın özelinde kurumlar nezdinde gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek çalışmaların sunumu sonrası değerlendirmelerin yapılması ve iş planlarının oluşturulması ile toplantı sona erdi.

Koordinasyon gerektiren konuların görüşüldüğü, istişarelerin yapıldığı toplantıya Vali Yardımcısı Ali Ada’nın yanı sıra AFAD İl Müdürü Mehmet Emin Koçan, DSİ 15. Şube Müdürü Doğan Kahraman, Tarım Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü, TCDD Genel Müdürlüğü, AFAD, İSU, DSİ, Belediye ve Kaymakamlıklardan çok sayıda yetkili ve alanında uzman mühendisler katıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER