banner131

banner130

25 Mayıs 2020 Pazartesi

Kocaeli'de vaka sayılarından dolayı kısıtlamalar sürecek

Milyonlarca Çalışanı ilgilendiren karar

Milyonlarca Çalışanı ilgilendiren karar

banner158
29 Ekim 2016 Cumartesi 13:40
 Milyonlarca Çalışanı ilgilendiren karar
Avrupa Adalet Divanı, Türk çalışanları da ilgilendiren kararı verdi: Tatil yaparken hasta olunan günler izin süresine eklenebilecek. 
Çalışanlar dikkat! Yıllık izin sırasında rahatsızlanmanız durumunda, hasta olduğunuz günler izinden sayılmayacak. Avrupa Adalet Divanı, bu yönde bir karara imza attı. Kararın, ülkemizi de bağladığı belirtildi.
SÜREDEN DÜŞMEYECEK
Avrupa Birliği bünyesindeki en yüksek mahkeme olma özelliği taşıyan Avrupa Adalet Divanı'nın kararına göre; AB sınırları içinde, ofiste değil de sahada çalışılan işlerde işe gidip gelme süreleri çalışma süresi olarak sayılacak. Ayrıca, yıllık izni sırasında rahatsızlanan çalışanın hasta olduğu günler izin olarak sayılmayacak. Kararların ortaya çıkmasındaki temel sebep ise İspanya'daki bir güvenlik sistemi şirketi ile çalışanı arasında geçen bir dava. Avukat Cevat Kazma, çıkan kararın Türkiye'yi de bağladığını ve uygulanmak zorunda olduğunu açıkladı. Avrupa Adalet Divanı'nın aldığı kararların Türkiye'deki mahkemeler açısından bağlayıcı olduğunu belirten Kazma, alınan kararlarla birlikte, pazarlama ve satış temsilcileri, elektrik ustası, gaz tesisatçısı, bakım görevlisi gibi meslekleri yapan kişilerin işe gidiş geliş saatlerinin çalışma süresinden sayılacağını ifade etti. Avukat Kazma, yıllık izni sırasında rahatsızlanan çalışanların hasta olduğu gün sayısının bundan böyle yıllık izin günlerinden düşmeyeceğini belirtti. Çalışanlar o günleri dilerse izinlerine ekleyebilecek ya da daha sonra kullanabilecek..
banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV