POLİSAN HOLDİNG’DEN LİSE ÖĞRENCİLERİNE İLHAM VEREN BULUŞMA!

Dilovası Belediyesi tarafından ilki düzenlenen “İlham Veren Hikayeler” buluşmalarının’in ilk konuğu Polisan Holding Genel Koordinatörü Selçuk Denizhan oldu. Denizhan öğrencilere,başarının ve başarılı olmanın sırlarını verdi,başarının sırlarını anlattı.

POLİSAN HOLDİNG’DEN LİSE ÖĞRENCİLERİNE İLHAM VEREN BULUŞMA!
banner158

Dilovası Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Hhas Oodası’nda gerçekleştirilen etkinliğe Dilovası Gebpkim Anadolu Llisesi, Şehit İlimdar Atasoy İmam Hatip Lisesi, Selahattin Eyyübi Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı. Toplantıya Polisan Holding Genel Koordinatörü Selçuk Denizhan’ın yanı sıra Polisan Holding İdari İşler Müdürü Arda Zorba, kurumsal iletişim uzmanı Maide Er, Dilovası İlçe Spor Müdürü Murat Babaoğlu, Dilovası Belediye Kültür, ve Sosyal İişler Mmüdürü Kenan Yılmaz, Polisan Holding İdari İşler Müdürü Arda Zorba ve Kurumsal İletişim Uzmanı Maide Er katıldı.

YAZARKEN DÜŞÜNÜYORUZ

Polisan Holding Genel Koordinatörü Selçuk Denizhan, etkinlikte Etkinlikte, bugüne kadar yaşamış yaşadığı zorlukları, bunları nasıl aştığını, kariyer planlamalarını ve dönüm noktalarını olduğu zorlukları ve hayat tecrübelerini öğrencilere aktaran Selçuk Denizhan, kendini tanıtarak hayatındaki dönüm anlattı, öğrencilere kahkahası bol anekdotlar anlattı. noktalarını öğrenciler ile paylaştı. Denizhan, Erciyes Üniversitesi Makina mühendisliği bölümünden mezun olan Denizhan, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Programını ve University of California Berkeley’de Uluslararası İlişkiler ve Finans yüksek lisans yaptığını ve hala Sakarya Üniversitesi, Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında doktora eğitimine devam ettiğini aktararak öğrencilik sürecinin hayat boyu devam ettiğini dile getirdi. “Lisanslı makine mühendisiyim, 4 üniversiteden diplomam var. Amerika’da finans üzerine yüksek lisans yaptım, şu anda ise Sakarya Üniversitesinde Doktora yapıyorum. 22 yıldır ise Polisan’da çalışıyorum. Bugün sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum. Öğrencilik hayatınız boyunca başarı basamaklarını tırmandığınız süreç içerisindetırmanırken yaşayabileceğiniz zorluklardan hep beraber bahsedelim ve birbirimizi tanıyalım istiyorum. “ dedi.

BAŞARININ FORMÜLÜNÜ VERDİ

Bende öğrenciyim Kendisinin de öğrenci olduğunu dile getiren Selçuk Denizhan “öğrenmeyi Öğrenmeyi seviyorum fakat kendimizi geliştirdiğimiz dönemlerde hepimiz formüller ararız., Başarının formülünü veremem ama 3 ipucu verebilirim. Birincisi ttüm detaylara hakim olmak,ikincisi kaleme almak, üçüncüsü ise ve organize etmek. … Aslına bakarsanız başarının formülü budur. Kendimize hedef koymamız bizi başarıya taşıyacak olan en temel ihtiyacımızdır. Kurucumuz Necmettin Bitlis’inde dediği gibi; “‘Her şey hayal etmekle başlar.Ancak bu da yetmez, hayalinizi kafanızda tecessüm ettirebiliyorsanız o işi gerçekleştirebilirsiniz.’ .“Her Şey Hayal Etmekle Başlar. .” Hayal edeceğiz, n. Ne istediğimizi
bileceğiz ve kaleme alacağız. Kendimden örnek vermek gerekirse, ben ne yapmak istiyorsam yazıyorumyapmak istediklerimi önce yazıyorum, yazma dili konuşma dilinden zor olduğu için yazarken düşünüyoruz. Hedefe ulaşırken yazma dili daha etkili olduğu için leyici olduğundan dolayı, hedeflerimizi yazacağız. Bu hedef bir sınavı geçmek olabilir ya da kendimizi görmek istediğimiz mevki bir meslek olabilir. En temel kuralımız yazmak ve aksiyonlarımızı kararlılıkla aksiyona geçirmekle olmalıdır.ihtimalleri düşünmek olmalıdır” dedi.

HIRS DEĞİL AZİM
Polisan Holding Genel Koordinatörü Denizhan,, konuşmasına şöyle devam etti: “Başarının formülünü destekleyen önemli kurallar var. Bunlar azim, hırs ve tutkudur. Hırs bize bazı zamanlardakendinize zarar verebilir fakat azim bizi yyürüdüğümüzönlendiğimiz yolda başarıya götürecek olan kurallardan en önemli olanıdıren önemli etkendir. İstediğimiz konuda kendimize koyduğumuz hedef doğrultusunda azimli olmamız bizi başarıya götürecek yegane kurallardan biridirhusustur.”

80 DEFA DAVRANIŞ GÜN KURALI
Konuşmasında değişimin önemli basamaklarından olan 80 gün kuralı hakkındadefa defa davranışı uygulama kuralı hakkında dada bilgi veren Denizhan; konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Kendimizi değiştirmeye her zaman hazır olmamız gerekiyor.Bulunduğumuz ortama yaşadığımız zamana ayak uydurmamız önemli. Değişimi fırsat olarak görmemiz gerekiyor. Karşımıza gelen değişim taleplerini görmemiz, gelişimimiz için önemli. Bilimin ışığında değişimin bize ne faydası olabileceğine bakmamız gerekirse, yapılan son araştırmaların sonucunda bir insanın kendini olumlu ya da olumsuz anlamda değiştirebilmesinin en önemli kısmı istenilen veya istenmeyen bir alışkanlığın 80 defa gün
boyunca tekrarlanması, kendimizi değiştirmenin en önemli kuralıdır.” Bilimsel çalışmaların ortaya koyduğu bir araştırmadır” iİfadelerine yer verdi.

KEYİFLİ BİR SÖYLEŞİ
Dilovası Belediyesi Tarafından tarafından organize edilen ve öğrencilerin kişisel gelişimlerinin artırılması amaçlanan “İlham Veren Hikayeler” adlı programa kendi hikayesinin öğrencilerle paylaşan Polisan Holding Genel Koordinatörü Selçuk Denizhan,sunumunun ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Keyifli geçencen söyleşinin ardından etkinliğe katılan öğrencilere günün anısına çeşitli hediyeler verildi. Etkinlik, hatıra fotoğraflarının çekimiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2021, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER