banner166

Rusya, Polonya sınırındaki askeri üssü vurdu: Çok sayıda ölü var

Ukrayna'nın batısında Polonya sınırına yakın askeri üsse Rus uçakları tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda ölü sayısı 35'e yükseldi. Askeri üssün NATO tarafından tatbikatlarda kullanıldığı açıklandı

Rusya, Polonya sınırındaki askeri üssü vurdu: Çok sayıda ölü var
banner158
banner174

Rusya, Ukrayna'da Polonya sınırına 24 kilometre uzaklıktaki Yavoriv'de askeri eğitim üssünü 30 roket ile vurdu. Saldırıda en az 35 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Uluslararası Barışı Koruma ve Güvenlik Merkezi olarak bilinen üssün NATO tarafından eğitim ve tatbikat faaliyetlerinde kullanıldığı belirtildi.Reuters'ın aktardığına göre Lviv Valisi, Polonya sınırına 24 kilometreden daha yakın bir mesafede NATO tatbikatları için kullanılan askeri üssün Rus hava saldırılarının hedefi olduğunu açıkladı.Ukrayna Savunma Bakanı Oleksi Rezkinov, Yavoriv'deki askeri üste yabancı askeri eğitmenlerin de olduğunu söyledi.Savunma bakanlığından bir temsilci, saldırı sırasında eğitmenlerden herhangi birinin merkezde olup olmadığını belirlemeye çalıştıklarını söyledi.

Saldırı sonrası görgü tanıkları, bölgede birçok ambulans gittiğini gördüğünü söyledi.Uluslararası Barışı Koruma ve Güvenlik Merkezine yapılan saldırı, Rusya'nın bugüne kadar Batı'ya en yakın saldırısı.Askeri eğitim tesisi, Ukrayna'nın batısındaki en büyük tesis ve genelde NATO ile ortak tatbikatlar için kullanılıyor.İşgalden önce Kiev, tatbikatlarının çoğunu burada gerçekleştirdi. Son büyük tatbikat eylül ayında yapılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER