Kocaeli’de ekmeğe zam geliyor!

Ardı ardına gelen zamların ardından Kocaeli Fırıncılar Odası da ekmeğe zam yapmak için çalışmalara başladı. Ay sonunda Kocaeli'de ekmeğe zam geliyor

Kocaeli’de ekmeğe zam geliyor!
banner158
banner174

Artan maliyetin ardından Kocaeli’de ekmeğe zam gelmesi kesinleşti. Devletin un destek projesine rağmen un fiyatlarının yanı sıra elektrik, doğalgaz, benzin, mayaya gelen zamların ardından fırıncılar da ekmeğe zam yapmak için çalışmalara başladı. Giderlerinin her gün daha da artmasıyla büyük sıkıntı yaşayan fırıncılar, bu ay sonunda zam yapmaya hazırlanıyor.
Kocaeli Fırıncılar Odası, bu ay sonunda ekmeğe zam yapılması için çalışmalara başladı. Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Şuan için ekmeğin kaç para olacağı netleşmedi ancak çalışmalarımıza başladık. Artan maliyetlerin altından kalkmamız mümkün değil. Ekmeğin kaç para olacağına ise buğday, un fiyatlarının kesinleşmesiyle belli olacak. Ekmeğin gramajına dokunmadan yine 200 gram olarak satmayı planlıyoruz. Çalışmalarımız bu ay sonuna kadar tamamlanır” dedi. Ekmeğin ay sonunda en düşük 4 lira olması bekleniyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner178