banner166

AK Parti Gebze SKM’ye coşkulu açılış

AK Parti Gebze İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi parti teşkilatları ve vatandaşların yoğun katılımıyla açıldı. Açılışa katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bu aziz millet 21 yıldır nasıl doğru kararı verdiyse bu seçimde de doğru kararı verecek” dedi.

AK Parti Gebze SKM’ye coşkulu açılış
banner158
banner174

 

AK Parti Gebze İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi, parti teşkilatları ve vatandaşların yoğun katılımıyla açıldı. AK Parti’nin Gebze’de, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleriyle ilgili çalışmalarını sürdürdüğü Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr. Şahin Talus, Kocaeli Milletvekilleri ve Adayları Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Yasemin Özdemir, Hasan Soba, Gülay Artut, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr. Şahin Talus, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, MHP Gebze İlçe Başkanı Bülent Özdemir, Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

KAYA: “AK PARTİ SAHADA, MASADA, HER YERDE”

Açılış programında konuşan AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, “14 Mayıs’ı inşallah milletimizin desteğiyle yeni bir zaferle sonuçlandıracağız. Bu inanç ve azimle gece gündüz çalışıyoruz. Biz inandık. AK Parti’nin ilk 7 milletvekili adayının içinde 2 tane Gebzeli vekil adayımız var. İnşallah Gebze’den 7 göndereceğiz. İnşallah Kocaeli’den Mehmet Ellibeş başkanımızı meclise göndereceğiz. Seçime kadar daha çok çalışacağız. AK Parti masada, sahada, evlerde, her yerde” dedi.

TALUS: “TOGG BÜYÜK BİR GURUR”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr. Şahin Talus ise, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı geçtiğimiz Cumartesi günü Kocaeli’de ağırladık. Kocaeli Cumhurbaşkanımıza olan sevgisini, muhabbetini gösterdi. Bugün Bakanımız ile Gebze’ye TOGG ile geldik. Bende ilk kez bindim. Ülkemiz için büyük bir gurur. Gebze’de hemşerilerimizle buluştuk. Gördük ki, Gebze tamam inşallah. Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteği Gebze’den vereceğiz. Kocaeli’den vereceğiz” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKAKIN: “BU SEÇİM YAPANLARLA, BOŞ KONUŞANLARIN SEÇİMİ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın programda yaptığı konuşmada, “Bu seçim başaranlarla, yapanlarla, boş konuşanların seçimi. Bir tarafta söz verip sözünü tutanlar var. Köprüler, yollar, tüneller, demir yolları yapanlar var. Öte taraftan da boş vaatler verip gökteki yıldızları vaat edenler var. Bizim meslektaşımız Ekrem İmamoğlu var mesela. Seçimden önce öğrencilere bedava ulaşım vereceğim, bunu bedava vereceğim, bedava süt vereceğim dedi. Yaptı mı? Yapmadı. Yine söz veriyorlar. Tutmazlar. Sayın Cumhurbaşkanımız verdiği her sözü tuttu. Söz verdiğinden fazlasını yaptığına şahit misiniz? Bakın, Türkiye’nin otomobili TOGG nerede diyorlardı. Yapın görelim diyorlardı. TOGG burada işte. Gelin görün. Gebze’nin sokaklarında geziyor. İşte yapanlarla yıkanlar arasındaki fark” dedi.

“EN GÜÇLÜ DESTEK KOCAELİ’DEN GELECEK”

Programda AK Parti Kocaeli Milletvekilleri ve 28. Dönem Milletvekili Adayları Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Yasemin Özdemir ve Hasan Soba’da bir selamlama konuşması yaparak, 14 Mayıs günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletin desteği ile en güçlü seçileceğine inandıklarını vurguladı.

BAKAN VARANK: “TÜRKİYE GEMİSİNİ YOLUNDA TUTABİLECEK BİR TANE KAPTAN VAR”

Programda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise, “21 senedir Cumhurbaşkanımızın liderliğinde taş üstüne taş koymak, milletimiz neyi hak ediyorsa en güzelini getirmek için gayret ettik. Şimdi bir dönüm noktasındayız. Türkiye bu hizmet kervanına devam edecek mi, hiçbir şey üretmeden demagoji yaparak siyaset yapanların mı yanında olacak, buna karar vereceğiz. Biz şuna inanıyoruz. Bu aziz millet 21 senedir nasıl doğru kararı verdiyse bu seçimde de doğru kararı verecek. Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar en yüksek oyla seçmeye var mıyız? Buraya Türkiye’nin otomobili ile geldik. TOGG bu ülkenin 60 yıllık hayaliydi. Bugün sokağa çıktığımızda her bir vatandaşımız gördüğünde mutlu oluyor, gurur duyuyor. Bu ülke başarıya hasretti. Sayın Cumhurbaşkanımız bu ülkeye başarılar kazandırdı. TOGG bunlardan bir tanesi, TCG Anadolu bunlardan bir tanesi. Bizim istikametimizi bozmamamız lazım. Dünya daha iyi bir yere gitmiyor. Bu türbülanslar, savaşlar dünyada devam edecek. Dünyada böyle bir durum varken, Türkiye gemisini yolunda tutabilecek bir tane kaptan var. O da Recep Tayyip Erdoğan. 14 Mayıs’ta bir olmamız lazım, beraber olmamız lazım. Bu seçim acaba mı denilebilecek bir seçim değil. Bu seçim Türkiye’nin kaderini tayin edecek bir seçim. Allah’ın izniyle sandıkları patlatmamız lazım” ifadelerini kullandı.

“BUNLAR TÜRKİYE’YE KAOS VAAT EDİYOR”

Konuşmasında şu ifadelere yer veren Bakan Varank; “TOGG’u hatırlayın. Kemal Kılıçdaroğlu çıktı, ‘Otomobil üretiyorlardı. Nerede?’ diye sordu. Şuan Gebze’de. Türkiye’nin yararına ne varsa bunlar hep karşı çıktı. 7’li koalisyon diye bir koalisyon kurdular. Bunlar Türkiye’ye kaos düzeni vaat ediyorlar. Bunlara müsaade etmememiz lazım. Bunların derdi sistemle değil, bunların derdi koltuk sevdası. Eski Türkiye sevdasını, koltuk kapma sevdasını sandığa gömmemiz lazım.

“BÖYLE BİR ADAM KOCAELİ’Yİ TEMSİL EDEBİLİR Mİ?”

İYİ Parti’nin burada bir milletvekili adayı var. Devletin arazilerini işgal edip, kaçak inşaatlar yaptığını biliyoruz değil mi? Devlet o inşaatları yıkarken onun fotoğraflarını çeken basın mensubunu dövdürttüğünü biliyoruz değil mi? Şehit kardeşine küfür ettiğini biliyoruz değil mi? Böyle bir adam Kocaeli’yi temsil edebilir mi? Ama bakın millet iradesinden yanayız diyorlar, ama aynı adamı getirip Kocaeli listelerinin başına yazıyorlar. Bunların derdi çıkar kavgası. Çıkarlarına geldiği gibi böyle şaibeli bir ismi bile o listenin başına yazabiliyorlar. Ama Allah’ın izniyle biz bunlara cevabı sandıkta vereceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2023, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER