Gebze Tapu’da Rayiç Bedel Yazısı Artık İstenmeyecek!

Uğur GENCER/ Gebze Tapu Müdürlüğü Vatandaşın İşini Kolaylaştırdı.

Gebze Tapu’da Rayiç Bedel Yazısı Artık İstenmeyecek!
banner158

 

Uğur GENCER/ Gebze Tapu Müdürlüğünde gayrimenkul satış işlemi yapan vatandaşların önceki yıllarda Belediyeden rayiç bedel yazısı getirmesi gerekiyordu. Ocak 2021 tarihi itibariyle vatandaşlarımızdan rayiç bedeli yazısı artık istenmeyecektir. Tapu Müdürlüğü bu bilgileri sistem üzerinden doğrudan çekecektir. Vatandaşlar Belediye Başkanlığına gitmek zorunda kalmayarak zamandan tasarruf edeceklerdir.


Tapu Müdürlüğü ile Gebze Belediyesi arasında yapılan işbirliği çerçevesinde; Gebze Belediyesine herhangi bir vergi borcu olmayan tüm gerçek ve tüzel kişilerin Gebze Tapu Müdürlüğünde işlem yaparken talep edilen Emlak Beyan Değer (Rayiç Bedel) yazısı artık istenmeyecektir. 


Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, “
Yapılan işbirliği çerçevesinde Tapu Müdürlüğü online bağlantısı ile Gebze Belediyesi tarafından uygulanan yazılım sayesinde sistem üzerinden Tapu Müdürlüğü personeli emlak beyan değerini kendisi alacaktır. Ayrıca yapılan bu uygulamanın Kocaeli ili dâhilindeki ilk kez ilçemizde uygulamaya başlanması hususunda emeği geçen Tapu Müdürlüğümüze ve Belediye Başkanlığımıza çok teşekkür ederim” dedi. 

 

Gebze Tapu Müdürlüğünün bu uygulamasıyla birlikte vatandaşların daha kaliteli hizmet alması, bürokrasinin azaltılması ve vatandaşların iki kurum arasındaki zaman kaybının önüne geçilmesiyle birlikte kâğıt israfı ve kırtasiyecilik minimum seviyeye indirilmiştir.

 

Gebzeliler Uygulamadan Memnun

 

Gebze Tapu Müdürlüğünün bu çalışması takdir edilirken, Gebzeli vatandaşlar son derece memnun oldukları bu uygulamadan dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorlar.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner165

banner164