Kaymakam Güler Yangın Yerinde İncelemelerde Bulundu

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Tavşanlı Mahallesi'nde bulunan Ormanlık alanda çıkan yangın bölgesine giderek yangına müdahale eden ekiplerden yangın söndürme çalışmaları hakkında bilgi alarak yapılan çalışmaları koordine etti.   

Kaymakam Güler Yangın Yerinde İncelemelerde Bulundu
banner158
banner174

Saat 14:30 sıralarında meydana gelen yangında olay yerine giden Kaymakam Mustafa Güler, yangına yapılan zamanında müdahale nedeniyle yangının büyümeden kontrol altına alındığını fabrikalara ve konutlara sirayet etmeden önlendiğini söyledi.
 
Kaymakam Güler yapmış olduğu açıklamada; “Yangının, kesin olmamakla birlikte bir trafodan çıktığını tahmin ediyoruz. Devletin tüm imkânları seferber edildi. Orman bölge ekiplerimiz, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin ekipleri Orman Bakanlığımıza ait Bursa, Balıkesir ve İstanbul’dan gelen yangın söndürme helikopterleri ile birlikte tüm ekipler seferber durumda. Yerleşim yerleri ile sanayi bölgesine yakın olması sebebiyle hassasiyet var. Alınan tedbirler ile sıkıntılı bir durum olmadan yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı. Ancak hava biraz rüzgârlı. Bunun için dikkatli bir şekilde ekiplerimizin soğutma çalışmaları günboyu süreceğini” ifade etti.    
 
Kaymakam Mustafa Güler, yangının büyümeden söndürülmesi için özveriyle çalışan İlçe Jandarma Komutanlığımızdan, Orman bölge ekiplerimizden, büyükşehir ve ilçe belediyemizden gelen söndürme ekiplerine ve vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür etti. Kaymakam Güler; “Gebze’mize geçmiş olsun inşallah bir daha böyle bir felaket yaşamayız” dedi.
 
Yangın söndürme faaliyetine 50’nin üzerinde arazöz, itfaiye, su tankeri ve iş makinası katıldı. Yaklaşık 100 kamu personeli ve vatandaş yangın söndürme faaliyetlerine katkı sağladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER