banner166

Vali Yavuz, Gebze’de Mahalle Sakinleriyle Buluştu

Vali Seddar Yavuz, beraberindeki heyet ile birlikte mahallelerdeki sorunları görmek ve vatandaşlarımızı dinlemek amacıyla Gebze ilçesine bağlı Mudarlı, Ovacık, Kadıllı, Cumaköy, Mollafenari ve Denizli mahallelerini ziyaret etti.

Vali Yavuz, Gebze’de Mahalle Sakinleriyle Buluştu
banner158
banner174

Vali Seddar Yavuz sırasıyla Mudarlı, Ovacık, Kadıllı, Cumaköy ve Mollafenari Mahallelerini ziyaret etti. Beraberindeki kurum yetkilileri ile ziyaretlerini gerçekleştiren Vali Yavuz, mahalle muhtarlarının eşliğinde kıraathane, muhtarlık binası ve köy konağında vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.  Mahalle muhtarları ve vatandaşların ziyaretten dolayı duydukları memnuniyetlerini dinleyen ve sıcak karşılamaları için teşekkür eden Vali Yavuz, gerek Büyükşehir ve ilçe Belediyelerinin alt yapı, yol yapım ve diğer çalışmaları gerekse Valilik ve bağlı birimlerince yapılan eğitim, sağlık gibi temel kamu hizmetlerinde çok ciddi bir çalışma yapıldığını belirti.   Sıcak karşılama ve misafirperverlikleri için mahalle sakinlerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Yavuz: “Sayın Cumhurbaşkanımız bizim sürekli halkla iç içe olmamızı, ihtiyaç ve sorunları yerinde tespit etmemizi, çözümlememizi talimatlandırıyor. Biz de bu şehirde Sayın Cumhurbaşkanımızın temsilcisi olarak ekibimizle beraber bugün sizleri ziyaret edip, ihtiyaç, sorun ve talepleri yerinde incelemek üzere yanınıza geldik. Öncelikle bu sıcak karşılamanız ve misafirperverliğiz için teşekkür ediyorum.” dedi. 


“GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ GÖNLÜMÜZ HEP SİZİNLE”
  Türkiye’nin en güzide bölgelerinden bir tanesinde yaşadığımıza değinen Vali Yavuz konuşmalarının devamında: “Çok çalışkan ve değerlerimizi günümüze taşıyan, yaşatan bölge olması vesilesiyle sizlerle her daim gurur duyuyoruz. Gözümüz kulağımız gönlümüz hep sizinle bunu bilmenizi özellikle istirham ediyorum. Hızla sanayileşen ve sanayileşme ile genç kuşakların daha çok şehir merkezine doğru aktığı bir süreci hep birlikte yaşıyoruz. Bu kentleşmenin, sanayileşmenin, modernleşmenin getirdiği bir durum. Bunun yanında özellikle Pandemiden sonra kırsala bir akın oldu. Kırsal inanılmaz kıymetlendi.” diyerek kırsala doğru hareketin bazı sorunları da beraberinde getirdiğine değindi.  

“ALT YAPI SORUNLARI BÜYÜK ÖLÇÜDE AZALAN BİR ŞEHİRİZ”
 Yapılan hizmetlere değinen Vali Yavuz: “Yol ve diğer altyapı sorunlarını büyük ölçüde azaltmış şehirlerden bir tanesiyiz. Altyapı sorunları hiçbir zaman bitmez biliyorsunuz ne yaparsanız yapın eskir yenisini yapmanız gerekir ama belediyecilik anlamında başarılı bir belediyecilik hizmeti sunulduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Kocaeli yüzölçümü itibarıyla Türkiye'deki en küçük ilk 10 ilden bir tanesidir ama ekonomik olarak şu an Türkiye'nin bir numarasıdır.  Fiilen en çok vergi veren, hazineye vergi yatıran da İstanbul'dan sonra ikinci şehirdir.”

“ŞEHRİMİZİN ÇALIŞKANLIĞI TAKDİR EDİLİYOR”
 Kapasitesi, kurumsal iletişimi yüksek olan bir şehiriz diyen Vali Yavuz: “Bilişim Vadisi ya da TOGG'un fikir ve sınai mülkiyet hakkı Gebze'de değil de başka bir yerde kurulabilirdi. Bu iki örnek bile Kocaeli’nin kıymetini, değerini ortaya koyuyor. Şehrimizin becerisi, başarısı ve çalışkanlığı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bakanlıklarımızın bu bölgeye olan ilgisini çekiyor ve takdir ediliyoruz.” diyerek azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Vali Yavuz bugün gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerinde her bir vatandaşımızı dinleyip, kendisine iletilen sorun ve ihtiyaçları tek tek not alarak sorun ve ihtiyaçların giderilmesi için ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi. Ziyaretleri esnasında rastladığı yaşlıların ellerini öpen hal ve hatırlarını soran Vali Yavuz, kendisini karşılayan çocuklara da hediyeler verdi, fotoğraf çekilme taleplerini geri çevirmeyerek her biriyle ayrı ayrı ilgilendi.


Yapılan mahalle ziyaretlerinde Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit,  İl Jandarma Komutanı J.Alb. Murat Bozkurt, Gebze Belediye Başkanı Zinnur  Büyükgöz, kurum müdürleri, mahalle muhtarları ve mahalleliler tarafından karşılandılar. Mahallelerin muhtarlık binalarına uğrayan Vali Yavuz, güzel ev sahipliklerinden ve sıcak karşılamalarından dolayı teşekkürlerini ileterek tekrar görüşmek temennisi ile ziyaretlerini sonlandırdı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER