banner166

Bakan Akar, Büyükşehir’in çadır kentinde çocuklarla futbol oynadı

Kocaeli Büyükşehir’in Hatay Defne’de kurduğu çadır kenti ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Akar, mini sahada çocuklarla futbol oynadı

Bakan Akar, Büyükşehir’in çadır kentinde çocuklarla futbol oynadı
banner158
banner174

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’ın Defne ilçesinde kurduğu çadır kenti ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, mini futbol sahasında çocuklarla futbol oynadı. Depremzedelerle yakından ilgilenen Bakan Akar, daha sonra çadır kenti gezdi ve yapılanlarla ilgili Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık’tan bilgi aldı. Bakan Akar’a incelemelerinde Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler eşlik etti.

 

ÇOCUKLARLA OYUNLAR OYNADI

Büyükşehir’in depremden en çok etkilenen yerler arasında bulunan Hatay Defne’de çalışmaları aralıksız devam ediyor. İlçede çadır kent ve hastane yapımını tamamlayan Büyükşehir, konteyner kentin kurulumuna da devam ediyor. Hatay Defne’de bulunan Milli Savunma Bakanı Akar ile beraberindeki askeri heyet, yaklaşık 2 bin kişinin yaşadığı Kocaeli Büyükşehir’in çadır kentini de ziyaret etti. Burdur Valisi Ali Arslantaş ile Genel Sekreter Yardımcısı Aydınlık tarafından karşılanan Bakan Akar ve beraberindeki üst düzey komutanlar, çadır kentte bulunan mini sahada çocuklarla futbol oynadı. Depremzede çocukların yüzünü güldürmek için onlarla yakından ilgilenen ve oyunlar oynayan Bakan Akar ile beraberindeki askeri heyet daha sonra çadır kent alanını dolaştı.

 

DEPREMZEDELERLE SAMİMİ DİYALOG

Genel Sekreter Aydınlık, inceleme sırasında Bakan Akar’a çadır kentte ve Defne ilçesinde Kocaeli Büyükşehir’in yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çadır kentte kalan depremzedelerle de samimi diyaloglar kuran Bakan Akar ile beraberindeki Genel Kurmay Başkanı Güler ve askeri heyet, alandaki tüm çalışmaları yakından gözlemledi. Çadır kentte kalan vatandaşlar Bakan Akar’a deprem anında yaşadıklarını anlatırken, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti de ifade etti ve ‘’Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin’’ dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2023, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER