Eskihisar'da Cumhuriyet Kutlaması

S. S. Eskihisar Su Ürünleri Kooperatifi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da görkemli bir törenle Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutladı.

Eskihisar'da Cumhuriyet Kutlaması
banner158

Mükemmel şekilde Kooperatif Yönetimi ile Eskihisar Muhtarlığı tarafından gerçekleşen organizasyonda bir de tekne gezisi vardı.

S. S. Eskihisar Su Ürünleri Kooperatifi  görkemli bir törenle Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutladı. 29 Ekim, saat 14:00’de kooperatifin Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Kooperatif Başkanı Ali Sarı ve Yönetimi ile Eskihisar Muhtarı Tayfun Özcan evsahipliği yaptı. Törene Gebze Kaymakamlığı’nı temsilen Gebze İlçe Tarım Müdürü İbrahim Irmak,  Eskihisarlılar ile Gebze’den ve civardan kalabalık sayıda kişi katılım ve ilgi gösterirken, törende konuşmalar yapıldı.

Törendeki program sunumunu  Kooperatif Başkan Vekili Halil Kemal Özer yaparken açılış konuşmasını  S. S. Eskihisar Su Ürünleri Kooperatifi   Başkanı Ali Sarı yaptı.

CUMHURİYET  ETRAFINDA KENETLENMELİYİZ!

Başkan Sarı yaptığı konuşmada, Milletçe duygu ve birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha fazla  daha güçlü bir şekilde  kenetlenme günü olduğuna işaret etti. Başkan Sarı: “ Devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçleneceğini ifade ederek: “ Türkiye’yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine taşımaya kararlıyız. Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla,  Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum” dedi.

CUMHURİYET VAZGEÇİLMEZ BİR DEĞERDİR

Eskihisar Muhtarı Tayfun Özcan da yaptığı konuşmada, 29 Ekim 1923’de Türk Milletinin karakterine en uygun olan iradenin Cumhuriyet iradesi olduğuna işaret ederek, “ İlan edilmiş Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir, Cumhuriyet kayıtsız şartsız Milletindir!” dedi.

COŞKU KARAYA SIĞMADI, DENİZDE TEKNE TURU İLE DEVAM ETTİ...

Konuşmaların ardından katılımcılar, TAFRALI isimli tekneye binerek Muallimköy, Osmangazi Köprüsü Darıca arasında deniz turuna çıktılar. Teknede 50. Yıl marşı ile İzmir Marşı elde bayraklarla hep birlikte söylenirken  Erol Müzik Organizasyonu da  katılımcılara bir müzik şöleni sundu. Program tekne içinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile son bulurken, tekne çıkışında  barınakta toplu anı fotoğrafı ile son buldu.   

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner165

banner164