banner166

MEVLİD KANDİLİ hangi gece, ne zaman?

Mevlid Kandili için geri sayım başladı. Müslümanların heyecanla beklediği Mevlid Kandili bu sene de coşku ile karşılanacak. Mevlid, sözlükte doğum yeri ve zamanı anlamına gelmektedir. Yılın son kandili, Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiülevvel ayının 12'nci günü idrak ediliyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman, hangi gece? 7 Ekim Mevlid Kandili mi?

MEVLİD KANDİLİ hangi gece, ne zaman?
banner158
banner174

Mevlid Kandili’nin ne zaman, hangi gün idrak edileceği araştırılıyor. Mevlid Kandili her sene rebiülevvel ayının 12'nci günü idrak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre yılın son kandili ekim ayına denk geliyor. Müslümanlar yayımlanan tarihte kandil ibadetlerini yerine getirecek, gece boyu dua edecekler. İşte 2022 Mevlid Kandili tarihi hakkında bilgiler


MEVLİD KANDİLİ NE ZAMAN?

Mevlid Kandili 2022 yılında 7 Ekim Cuma gününe denk geliyor. Müslümanlar bu tarihte kandili idrak edecekler.
Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlit Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor.
Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2022, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER