banner166

Milyonların Gözü Kabine Toplantısı'nda

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında kabine üyeleri bugün bir araya gelecek. Önemli konuların masaya yatırılacağı toplantıda en önemli gündem başlıkları ise EYT ve asgari ücret olacak.

Milyonların Gözü  Kabine Toplantısı'nda
banner158
banner174

ANKARA (İGFA) - Milyonlarca asgari ücretlinin beklediği zam oranı için çalışmalar sürerken, gözler bugün günü yapılacak olan Kabine Toplantısı'na çevrildi.

Ana gündemde ekonominin olacağı Kabine'de en çok merak edilen konu olan emeklilik için yaş şartının getirilip getirilmeyeceği oldu. Milyonlarca kişinin büyük bir heyecanla beklediği asgari ücret ve EYT konusu bugün Kabine Toplantısı'nda masaya yatırılacak. 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın önemli konu başlıkları altında Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Saat 14.00'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başlaması beklenen toplantıda asgari ücretin yanı sıra Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu ve sözleşmeli personellere kadro meselesi de görüşülecek.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücret konusunda ilgili bakanlardan görüş alması bekleniyor. Cumhurbaşkanı'nın geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da anlaşılan rakamın üzerinde bir rakam söyleyerek asgari ücret görüşmelerine müdahil olabileceği düşünülüyor.7 milyon vatandaşı doğrudan ilgilendiren asgari ücretin belirleneceği toplantının ikinci ayağı 14 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Bu toplantıda önemli bir ilerleme kaydedilmesi bekleniyor ancak asgari ücretle ilgili beklenen açıklamanın son toplantıdan sonra yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER