Darıca Farabi Hastanesi'nin başhekimi belli oldu

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekimi Doç. Dr. Arif Emre oldu.

Darıca Farabi Hastanesi'nin başhekimi belli oldu
banner158
banner174

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekimi Doç. Dr. Arif Emre oldu.

2012 - 2014 yılları arasında Fatih Devlet Hastanesi'nde görev yapan, Doç. Dr. Arif Emre  Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Başhekimliği'ne atandı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Ana bilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Emre, önümüzde günlerde Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki görevine başlayacak.


Doç.Dr. Arif Emre Kimdir?

Emre, 1976 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğdu.  1987 yılında Gölbaşı Yavuz ilkokulunu, 1990’da Gölbaşı İmam Hatip Lisesi orta kısmını bitirdi. 1993 yılında Sivas Kongre Lisesi’ni bitirmesinin ardından aynı yıl Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 1999 yılında üniversiteden mezun olan Doç. Dr. Arif Emre, 2008 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim dalında uzmanlık belgesini alarak uzman doktor olarak çalışmaya başladı. Akademik çalışmalarına ara vermeden uzman doktor unvanı ve sıfatıyla sırasıyla Bünyan, Mardin ve Akçadağ devlet hastanelerinde çalıştı. Askerliğini Muğla’da, TCG Çandarlı Komutanlığı bünyesinde tamamlayan Emre, askerlik dönüşü Akçadağ Devlet Hastanesi’ndeki görevine döndü ve 2012 yılında Gebze Devlet Hastanesi’nde çalışmaya başladı. 2014 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Dr. Öğretim üyesi olarak başladığı akademisyenlik görevini aynı üniversitede Doç. Dr. unvanıyla sürdürmektedir.

İngilizce bilen Doç. Dr. Arif Emre’nin başarılı cerrahi operasyonlarının ve aldığı birçok sertifikanın yanı sıra alanında yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış onlarca makalesi, bildiri ve sunumları bulunmaktadır. Türk Cerrahi Derneği ile Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi üyeliği de bulunan Doç. Dr. Arif Emre alanında edindiği bilgi ve birikimlerini ulusal ve uluslararası bilimsel ortamlardaki sunumlarıyla perçinlemiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER