Karamürsel Avcı Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneğinden geleneksel pilav günü

Karamürsel Avcı Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen köylülerin birbirleriyle görüşüp hasret giderme fırsatı bulduğu Pilav Günü (Allahlık Duası) bu yıl yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Karamürsel Avcı Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneğinden geleneksel pilav günü
banner158
banner174

Karamürsel Avcı Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen köylülerin birbirleriyle görüşüp hasret giderme fırsatı bulduğu, ellerini açıp yaradana bolluk, bereket için dua ettiği Pilav Günü (Allahlık Duası) bu yıl yoğun bir katılımla gerçekleşti. Avcı Köyü’nde bulunan Hasan Pınar Mesire alanında, yaklaşık 1600 davetlinin katıldığı etkinlikte edilen duaların ardından pilav dağıtımı gerçekleştirildi. Etkinliğe, Karamürsel Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Köy Muhtarı Selahattin Gürel, siyasi partilerin Karamürsel İlçe Başkanlıkları ve STK’lar katıldı. 

Kurulan oyun alanında çocuklar eğlenceli anlar geçirdi. Ayrıca özel bir firmanın yaptığı kurada bir vatandaşa “Ücretsiz Umre Seyahati” hediye edildi. 

Dernek Başkanı Erdoğan Gülçağ yaptığı konuşmada; “Atalarımızdan bizlere kalan bu adeti sürdürebilip, yeni nesillere aktarabildiğimiz için mutlu ve gururluyuz. Yaklaşık bir asırdır bu organizasyonun yapılmasında bağışlarını ve desteklerini esirgemeyen tüm köylülere ve katılan herkese teşekkür ederim”dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2023, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER