Kocaeli’nin yeni yaşam merkezi meydana çıkmaya başladı

Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan Milli İrade Meydanında çalışmalar sürüyor. Projeye uygun olarak devam eden çalışmalarda meydan şekillenmeye başladı

Kocaeli’nin yeni yaşam merkezi meydana çıkmaya başladı
banner158
banner174

 

Kocaeli Milli İrade Meydanını dünya meydanlarıyla boy ölçüşecek bir projeyle kent meydanına dönüştürmek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sahadaki çalışmalarını sürdürüyor. Projeye uygun olarak devam eden Milli İrade Meydanı projesinde tüm alanlar meydana çıkmaya başladı. Proje tamamlandığında Kocaeli’nin yeni yaşam merkezi olacak, kenti kalbi bu alanda atacak.

BETONARME İMALATLARI TAMAM

Tamamlandığında dünya meydanlarıyla boy ölçüşecek bir proje olan Milli İrade Meydanında çalışmalar sürüyor. 50 bin m² büyüklüğe sahip alanda ekipler betonarme imalatlarını tamamladı. Şekillenmeye başlayan Milli İrade Meydanında çelik konstrüksiyon montaj imalatı devam ediyor. Ekipler Milli İrade Meydanı otoparkında da çalışmalarına devam ediyor. 350 araçlık açık otoparkın altyapı imalatları tamamlandı. Asfalt döküm işlemlerine başlandı.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Tamamlandığında bölgenin cazibe merkezi olacak Milli İrade Meydanı’nda içerisinde değişebilir ve yenilenebilir olarak öngörülen, öğrenme, paylaşma ve hareket fonksiyonlarına hizmet eden toplam 2 bin 796 m² tek katlı parçalı kapalı alan yer alacak. Alan içerisinde ayrıca 125 kişilik çok amaçlı salon, fitness ve spor stüdyosu, kitap kafe, eğitim atölye ve sınıfları, kafe yapıları bulunuyor.

SOSYAL DONATILAR

Alanda ayrıca 14 bin 800 m² toplanma alanı, kuru havuz, 13 bin 50 m² içerisinde doğal amfi oturma alanları, çocuk parkı, açık oyuncak alanı, açık sergi alanı da bulunan yeşil alan, 11 bin 140 m² 350 araçlık açık otopark bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER