Kurallara uymayan 20 servis aracına ceza kesildi

Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, yapılan denetimlerde 1329 okul servisi ve şoförü kontrol edildi. Bu kontrollerde kurallara uymayan 20 servis aracına ceza kesildi

Kurallara uymayan 20 servis aracına ceza kesildi
banner158
banner174

Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Ailelerin emanetleri olan sevgili öğrencilerimizin güvenli bir şekilde eğitim almalarını sağlamak amacıyla Valiliğimiz koordinasyonunda okul çevresi ve güzergâhlarında yapılan denetim ve bilgilendirme çalışmalarına hassasiyetle devam ediliyor.

2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemi başlamadan Valimiz Seddar Yavuz’un başkanlığında ve koordinasyonunda Kaymakamlar, Emniyet, Jandarma, Milli Eğitim ve ilgili kurum yetkililerinin katılımlarıyla eğitim kurumlarımızın hazır hale getirilmesi ve gerekli planlamaların yapılması için toplantılar yapılmış, mevcut uygulamalara ilave birtakım kararlar alınmıştır.
   
Alınan ilave tedbirlerle birlikte 11-24 Eylül tarihleri arasında görevlendirilen 945 güvenli eğitim koordinasyon personeli ve 540 asayiş devriyesi okullar bölgesi ve güzergahlarında çalışmalarına başlamış, bu kapsamda 800 umuma açık yer denetlenmiş, 360 metruk binada incelemeler yapılmıştır. Bu çalışmalara ilaveten Emniyet ve Jandarma trafik ekiplerince 1329 okul servis ve şoförü kontrol edilmiş, alınması gereken tedbirler ve güvenli trafik konularında denetimler gerçekleştirilerek bilgilendirmeler yapılmıştır.  Yapılan bu denetimlerde kurallara uymayan 20 servis aracına 42.357 TL cezai işlem uygulanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER