Meftun Dallı yeni görev yerine törenle uğurlandı

Valiler Kararnamesi ile Kastamonu Valiliği görevine atanan Derince Kaymakamı Meftun Dallı, Vali Seddar Yavuz'un katılımlarıyla düzenlenen törenle yeni görev yerine uğurlandı.

Meftun Dallı yeni görev yerine törenle uğurlandı
banner158
banner174

2021 Yılından beri ilimizde Derince Kaymakamı olarak hizmet eden ve Valiler Kararnamesi ile Kastamonu Valiliğine atanan Meftun Dallı’yı Valilik Binasında yapılan uğurlama törenine; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdür Vekili Mustafa İşlek, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, İlçe Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, Basın Mensupları katıldı.


 Meftun Dallı’nın özgeçmişinin okunmasıyla başlanan törene Vali Seddar Yavuz’un konuşmasıyla devam edildi.

BU BENİM İÇİN İLK

Vali Seddar Yavuz: “Kıymetli meslektaşlarım, kıymetli arkadaşlarım bugün hepimiz mutluyuz. Çok kıymetli bir meslektaşımızı bugün bir il valiliğine uğurluyoruz. İstanbul’da görev yaparken Kaymakamlarımızı Vali olarak uğurlardık, buna alışkınız ama Kocaeli’de bir Kaymakamın Vali olarak atanması üç yıllık Valilik sürecimde benim için ilk oldu. Çok sevdiğimiz bir dostumuzun, meslektaşımızın Kastamonu gibi kadim ve Türk tarihi açısından çok önemli bir şehre atanmış olması beni ziyadesiyle mutlu etti. Kendisini tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte ilimizde görev yapan çok kıymetli meslektaşlarımızı da bu şekilde buradan başka illere uğurlamak nasip olur diye de dua ve niyazda bulunuyorum. Çünkü bu şehirde görev yapan çok kıymetli meslektaşlarımız var. ‘’ dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Vali Seddar Yavuz konuşmasının devamında ‘’Bizim işimiz çalışmak, gayret etmek, mücadele etmektir. Nasiple sınırlı olduğumuzu asla unutmamalıyız ve kendimizden bilmemeliyiz, bunun Allah’ın lütfu olduğunu düşünmeliyiz. Böylelikle hem çalıştığımız insanlara daha iyi hizmet etmiş oluruz hem de bu tevazu bizi daha fazla yüceltir. Bu vasıfların her birinin kıymetli meslektaşımız, Valimizde olduğuna da şahidiz. Dolayısıyla kendisini buradan böylesine güzel bir şehre uğurlamanın mutluluğu sevinci içerisinde olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. İlimize yapmış olduğu hizmetler vesilesiyle de bir kez daha kıymetli Valimizi tebrik ediyor, bahtının açık olmasını diliyoruz.  Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.” diyerek herkese teşekkür etti.

Vali Dallı: “Her zaman bize yol gösterdiniz, tecrübelerinizi paylaştınız”

 Kendilerini uğurlama nezaketini gösteren herkese teşekkür eden Vali Dallı, “Sayın Valim öncelikle bu kıymetli heyetle vedalaşma şansı verdiğiniz için zatıalinize çok teşekkür ediyorum, şükranlarımı arz ediyorum. Burada görev yaptığım 2 yıllık süre boyunca sizin oluşturmuş olduğunuz ortam içerisinde biz çok rahat, çok huzurlu bir şekilde çalışma imkanı bulduk. Bunun için zatıalinize çok teşekkür ediyorum. Her zaman bize yol gösterdiniz, tecrübelerinizi paylaştınız. Buradan çok güzel duygularla, çok güzel hatıralarla ayrılıyorum. Meslek hayatımın en güzel iki yılını geçirdiğimi ifade etmek istiyorum.’’ dedi.

 Tören; Vali Seddar Yavuz’un günün anısına Vali Meftun Dallı’ya hediye takdim etmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2023, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER