banner166

Türk Eğitim-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılını kutladı

Uğur GENCER/ Türk Eğitim-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Cumhuriyetimizin 100.yılında Gebze'de Atatürk Anıtına çelenk koyma ve Türk bayrağı dağıtma etkinliği düzenledi.

Türk Eğitim-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılını kutladı
banner158
banner174

Türk Eğitim-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Cumhuriyetimizin 100.yılında Gebze'de Atatürk Anıtı na çelenk koyma ve Türk bayrağı dağıtma etkinliği düzenledi.

Gebze Kent Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyulduktan sonra Şube Başkanı Kürşad TÜRKCAN ve üyeler tarafından Gebze halkına Türk bayrakları dağıtıldı

.

Etkinlikte Türk Eğitim-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Kürşad TÜRKCAN basın açıklaması yaptı.

“Bayramımız Kutlu Olsun Cumhuriyetimiz 100 Yaşında …”

Aziz milletimizin azim ve cesaretle, kutlu bir mücadeleyle inşa ettiği Cumhuriyetimizin 100. yılına eşsiz bir gurur ve heyecanla kavuştuk.

Türk milletinin en güzide ve en muazzam eseri olan Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşında. Kutlu olsun!

Devletimiz, milli egemenliğimiz, milli irademiz, milli bekamız daim olsun!

Türkiye Cumhuriyeti ülküsü; adanmışların, irade gösterenlerin ve inançla harekete geçenlerin şuuru ve muazzam mücadelesiyle yükselmiş, kurtarıcı ve kurucu iradenin hür, müstakil, tam bağımsız ve millet egemenliğine dayanan bir devlet yönetimi anlayışıyla kurumsallaşmış, milli egemenliğin ve milli bekanın üzerinde hiçbir otoriteyi tanımadığının tüm cihana gösterildiği bir duruşla perçinlenmiş ve bugünlere gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti; mazlum milletlere emsal olan muhteşem bir mücadelenin zafer tacıdır.

Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin yüksek şuurunun, engin iradesinin, kutlu kudretinin şeref nişanesidir.

Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin 20. Yüzyıla mührünü vurduğu Türk Mucizesi’dir.

TÜRK EĞİTİMCİLERİ OLARAK;

Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, ilmin, fennin ve aklın ışığında, demokratik bir izanla daha büyük bir azimle, daha içten bir kararlılıkla ikinci yüzyıla taşıma görev ve sorumluluğunu üstlenecek, milli bekamız için yılmadan mücadele edecek, harici ve dâhili tüm tehdit unsurlarını bertaraf edecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.

Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi miras bırakan Başöğretmenimizin izinde, kahraman ecdadımızın emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha da güçlendirme azminden geri durmayacağız.

Cumhuriyetimizi inşa eden kurtarıcı ve kurucu irade ile, Anayasamızda anlamını bulan temel değerler ile ve milli irade ile husumeti olan, cumhuriyetimizin birleştirici ve bütünleştirici gücüne bölücülük ve nifak tohumları ekerek zarar vermeye çalışan köhne zihniyetin emellerini dün olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkaracağız.

Tarih şahit olsun ki; naçiz vücutlarımız bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Cumhuriyetimizi kuran aziz ecdadımız emin olsun ki; onu yükseltecek ve yaşatacak olan ve 21. asrı “Türk Yüzyılı” kılacak olan bizleriz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, fikir ve yol arkadaşlarını, Türk İstiklali ve istikbali için muazzam bir mücadele veren şühedayı rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

Aziz ruhları şad olsun. Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2023, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER