Vali Yavuz'dan kandil mesajı!

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz Berat Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Vali Yavuz'dan kandil mesajı!
banner158

 


Ramazan ayının ve Berat Kandili'nin hayırlara vesile olmasını dileyen Vali Yavuz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"MÜBAREK GECEDE DUALARIMIZ KABUL OLSUN"
"Üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ ne, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz. Bu gece iman, ibadet ve düşünce bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi manen planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için şüphesiz büyük bir fırsattır."

"İSLAM ALEMİNE HUZUR VE BARIŞ GETİRSİN"
Manevi duyguların kuvvetlendiği, sevgi, kardeşlik ve barış duygularının da içten hissedilerek yaşandığı müstesna gecelerimizden olan Berat Kandili’ni vesile bilerek Yüce Rabbimizden bizleri affetmesini dilemeli, kırgınlıklara son vererek İslam âleminin huzuru için dua etmeliyiz. Vicdan muhasebesi için iyi bir fırsat olacak en güzel cümlelerin en güzel duygularla Rabbimize ulaştırıldığı, sevgi ve tüm iyiliklerin sınırsız bir şekilde isteneceği bu gece ülkemize ve tüm İslam âlemine mübarek olsun.

"TÜM VATANDAŞLARIMIZIN KANDİLİNİ KUTLUYORUM"
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Kocaelili hemşerilerimiz olmak üzere, Aziz Milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER