banner157
24 Haziran 2021 Perşembe

Erdoğan:Birilerine imtiyaz sağlamak, menfaat devşirmek, birilerine makam, mevki sahibi kılmak değildir.

Erzurum Dörtyol köylüleri yaylalarını istiyor!

Erzurum İl’i Şenkaya ilçesine bağlı Dörtyol köyünün asırlardır atalarından , dedelerinden miras kalan Dörtyol yaylasının elden çıkıp, kadastral değişiklikle hemen komşu köy olan Şenkaya’ya ilçesine bağlı Esenyurt sınırları içerisine alındığını öğrenince şoka uğradılar. Erzurum Büyükşehir sınırları içerisinde mahalle statüsüne geçen bu iki köydeki mera ve yayla değişikliği herkesi şaşırtırken, Dörtyol köylüleri, “ Biz yüzyıllardır dedelerimizin kullandığı köyümüzün yaylasını geri istiyoruz” dediler. Dörtyol köylüleri bunun düzeltilmemesi halinde yargıya başvuracaklarını da belirttiler.

banner158
04 Ocak 2018 Perşembe 19:42
Erzurum Dörtyol köylüleri yaylalarını istiyor!
banner159
 BİZDEN HABERSİZ YAPILDI

Köylüden habersiz yapılan bu değişiklik konusunda Dörtyol köylüleri, “ Bu durum bizi yaylasız bırakmış durumda. Yeni öğrendik ve ne yapacağımızı şaşırdık. Bu kadim topraklarda dedelerimizin  geçmişleri hatta kemikleri ve kabirleri bulunmaktadır. Ayrıca pek çok Sarıkamış şehidi de yine bu topraklarda yatmaktadır. Bu konuda pek çok kuruma başvurmamıza rağmen halen bir çözüm bulunmuş değil” dediler.

İŞADAMI HAKAN GEDİK: “BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYIZ!”

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Kocaeli Darıca ilçesinde ikamet eden aslen Erzurum Şenkaya Dörtyol köylüsü olan İşadamı Hakan Gedik: “

“ Köyümüzden uzakta yaşamamız, köyümüzden ve yaylalarımızdan  vazgeçeceğiz anlamına gelmiyor.

Bu konuyla ilgili olarak bir köy komisyonu kuracağız ve konuyla ilgili itirazımızı gerekirse yargı mercilerine yapacağız.. Kadastral değişimle ilgili yeni harita çizimleri ise tamamen yanlı ve yanlış ve  Esenyurt tarafını haklı gösterir niteliktedir” dedi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İLYAS ŞEKER’İN KÖYÜ

Öte yandan edinilen bilgilere göre Dörtyol köyü yaylarının geçtiği Esenyurt köyünün AK Parti Kocaeli milletvekili Harita Mühendisi İlyas Şeker’in köyünün olduğu da ortaya çıktı. Dörtyol yaylasının Şeker’in köyü olan Esenyurt’a geçmesinin rastlantı mı yoksa, tamamen planlı bir şekilde mi olduğu ise halen cevapsız kalmış durumda.

Dörtyol köylüleri  yaptıkları açıklamada  AK Parti Kocaeli milletvekili İlyas Şeker’e seslenerek bu konuda kendisinin gerekli yardımı ve hassasiyeti göstereceğine inandıklarını da belirttiler.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV