GEBZE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AŞI BİLGİLENDİRMESİ

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan KADIOĞLU vatandaşların nasıl aşı randevusu alabileceklerine dair çeşitli bilgilendirmelerde bulundu.

GEBZE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AŞI BİLGİLENDİRMESİ
banner158

 MHRS mobil uygulaması ( Merkezi Hekim Randevu Sistemi)   ve internetin yanı sıra Alo 182 hattı üzerinden de randevularını alabileceğine değinen KADIOĞLU ; “ 80 yaş ve üstündeki vatandaşlarımızın aşılanması sağlık kuruluşlarında yapıldığından, vatandaşların öncelikle aşı randevusu alması gerekiyor. Covid-19 aşısı olacak 80 yaş ve üstündeki Gebzeli vatandaşlarımız "mhrs.gov.tr" ve "enabiz.gov.tr" sitelerinden yada  Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabiz mobil uygulamaları üzerinden randevularını oluşturabileceklerini hatırlatırım. “ dedi.

ALO 182 ARACILIĞIYLA RANDEVU ALMA

KADIOĞLU konuşmasının devamında ; Randevular, mobil uygulama veya internet üzerinden oluşturulabildiği gibi telefonla da alınabiliyor. Öncelikli gruplarda yer alan kişilerin, uygulamayla seçilen sağlık kuruluşundan tarih ve saat belirtilerek randevu alınabiliyorlar. Randevu bilgisi SMS ile kişinin telefonuna gönderimekte. Kişilerin kendilerine en yakın aile hekimliklerini tüm kamu ve üniversite hastanelerinden randevularını oluşturabileceklerinin bilgisini verebiliriz.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner165

banner164