AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nin sloganı‘Türkiye için güven ve istikrar’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 24 Mart Çarşamba günü Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek büyük kongrenin hazırlıklarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Büyük kongrede ‘Türkiye için güven ve istikrar’ sloganını kullanacağız.” dedi.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nin sloganı‘Türkiye için güven ve istikrar’
banner158
 24 Mart Çarşamba günü Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nin sloganı ‘Türkiye için güven ve istikrar’ olarak belirlendi.

Partisinin kadın ve gençlik kolları ile ana kademe kongrelerinin tamamlandığını anımsatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, sürecin 24 Mart Çarşamba günü düzenlenecek 7. Olağan Büyük Kongre ile sona ereceğini belirtti.

“İnandığın yolda yürü” sloganıyla 2019 yılı Aralık ayında başlatılan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle bir süre kesintiye uğrayan il kongrelerinin tamamlandığını hatırlatan Ünal, şunları kaydetti:

“Büyük kongrede ‘Türkiye için inandığın yolda yürü’ diyeceğiz. Bu kongre aslında diğer il kongrelerine de bir cevap oluşturacak çünkü biz kongrede Türkiye için neye inanıyoruz, neyin mücadelesini veriyoruz ve yolculuğumuz neyin yolculuğu bunun cevabı olacak aslında. AK Parti’nin 19 yıllık iktidarında görmemiz gereken önemli bir şey var, bir parti düşünün 20 yaşında ve bunun 19 yılı iktidar.”

Bunun dünya siyasetinde örneği çok az görülen bir başarı olduğunu vurgulayan Ünal, “Büyük kongrede ‘Türkiye için güven ve istikrar’ sloganını kullanacağız, çünkü Türkiye güven ve istikrarla büyüyor.” diye konuştu

Ünal, “Nasıl ki Türkiye 1960 ile 2002 arasında 39 hükümet ile 42 yılını kaybetti. AK Parti ile 19 yıldan beri Türkiye büyüyor ve gelişiyor, o halde bu 19 yılın özeti aslında ‘güven’ ve ‘istikrar’, o yüzden bu kongrede ‘Türkiye için güven ve istikrar’ bu nedenle ‘İnandığın yolda yürü’ diyeceğiz.” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner165

banner164