İYİ Parti'de Deprem İl Başkanı istifa etti

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, Gürsel Tekin’in HDP’ye yönelik “bakanlık” açıklamalarına tepki göstererek görevinden istifa etti.

İYİ Parti'de Deprem İl Başkanı istifa etti
banner158
banner174

Meral Akşeneririn başkanı olduğu iyi parti'de İstifalar Devam ediyor.İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, Gürsel Tekin’in HDP’ye yönelik “bakanlık” açıklamalarına tepki göstererek görevinden istifa etti.

Partisine istifa dilekçesini sunan Özışık, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Başkan yardımcılığı yapmış bir kişinin sözleri tüzel kişiliği kapsar. Ben önce Allah, sonra devlet kültüründe yetişmiş, ömrünün 4 yılını terörle mücadele ile geçirmiş, 22 okul arkadaşını şehit vermiş, şehitleri kucağında taşımış, o şehitlerin kanı ellerinde kucağına karışmış, yıllarca şehitlerin sesleri ile gece yarıları kan ter içinde irkilerek uyanan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş ile aynı okuldan Harbiye'den mezun olmayı fani hayatında en büyük onur sayan, emekli binbaşıyım.

'PKK'ya bakanlık verilebilir' diyen bir zihniyetle aynı masada olmayı kabullenmem mümkün değildir. Bu sebeple bugüne kadar Yozgat halkının takdirini kazanarak ve hiçbir menfi olayla anılmadan yürüttüğüm İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2022, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER