banner166

Serap Çakır, Çayırova’da esnaf ve muhtarları ziyaret etti

CHP Kocaeli 5. Sıra Milletvekili adayı Serap Çakır, Şekerpınar ve Cumhuriyet Mahallelerinde esnaf ve muhtarları ziyaret etti.

Serap Çakır, Çayırova’da esnaf ve muhtarları ziyaret etti
banner158
banner174

CHP Kocaeli 5. Sıra Milletvekili adayı Serap Çakır, Şekerpınar ve Cumhuriyet Mahallelerinde esnaf ve muhtarları ziyaret etti. Çakır’a CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Baran Aydın, Çayırova İlçe Başkanı Binali Eniş, Kadın Kolları ve Yöneticiler eşlik etti.
MUHTARLIK MAKAMI HAK ETTİĞİ SAYGIYI KAZANACAK
Günün büyük bölümünü Çayırova’da geçiren Serap Çakır, esnaflarla selamlaştı, esnafın sorunlarını dinledi, muhtarlıkları ziyaret ederek, sorunları hakkında görüş alış-verişinde bulundu. Muhtarların demokrasinin olmazsa olmazları olduğunun altını çizen Çakır, “muhtarlarımız, mahallenin doğrudan temsilcileridir, mahallede de Devlet’in en önemli temsilcileridir. Millet İttifakı olarak muhtarlarımıza büyük önem veriyor ve saygı duyuyoruz. Her kurumu olduğu gibi muhtarlığı da yıpratan mevcut iktidar, muhtarların alanların alanlarını daraltarak, adeta ücretsiz postacı konumuna sokmuştur. Millet İttifakı iktidarında muhtarlar hak ettikleri değeri ve saygıyı yeniden kazanacaktır.
Cumhurbaşkanı adayımız ve 15 Mayıs da Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak sayın Kemal Kılıçdaroğlu, her muhtarımıza bir yardımcı elaman ve çalışma ofisi vaad ediyor. Ayrıca muhtarlarımızın sabit maaşı olacak. Muhtarlık makamı yeni dönemde hak ettiği saygınlığı kazanacaktır” dedi.
ÇAYIROVA HAKKINI ALACAK
Şekerpınar Muhtarı Abdülkadir Güner ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven’i makamında ziyaret eden Çakır, Çayrova esnafı tarafından da ilgiyle karşılandı. Çakır, “Millet İttifakı, 14 Mayıs seçimlerinde Çayırova, Darıca ve Dilovası’nı da içine alan Gebze Bölgesi’ne büyük önem vermektedir. Yeni dönemde mecliste iktidar saflarında bölgemizin 3 Milletvekili olacak. Ve içiniz müsterih olsun, Çayırova’nın bir türlü yapılamayan hastanesi de yapılacak, diğer eksik hizmetlerde tamamlanacak. Hepsinden önemlisi de bu bölgenin en büyük hakkı olan Büyükşehirli İl olması için de düğmeye basılacak. Çayırova’nın hakkını alacağı bir seçim olacak” dedi. Esnafın dertlerini de dinleyen Çakır, pahalılık ve sürekli artan fiyatlardan şikayet eden Çayırova esnafının eski bayramları mumla aradığını belirterek, “reklam spotu olarak dinlediğimiz ‘nerede o eski bayramlar?’ sözü bugün esnafın iç çekerek söylediği söz oldu. Pahalılık nedeni ile esnaf satış yapamıyor, vatandaş zaten çocuğuna bayramlık alamamanın üzüntüsünü yaşıyor. Çayırovalılar, ‘yeter artık’ diyor ve değişim istiyor. Millet İttifakı iktidarı ile bu sorunların hepsinin üstesinden geleceğiz inşallah” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER