banner166

Aydın'ın Kadın Yunusları, suçlulara göz açtırmıyor

Aydın'da Motosikletli Polis Timleri Amirliği bünyesinde yer alan kentin ilk motosikletli kadın Polisleri olan 4 genç kadın, huzur ve güvenliğin sağlanmasında gece gündüz görev alıyor.

Aydın'ın Kadın Yunusları, suçlulara göz açtırmıyor
banner158
banner174

AYDIN (İGFA) - İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 4 kadın Polis, motosiklet sürüş ve güvenlik eğitimini tamamladıktan sonra kentin ilk kadın Yunus Polisleri olarak geçen yıl göreve başladı.

Suçlulara göz açtırmamak için çalışan kadın Polisler, yaz kış, ikişerli ekip halinde, erkek meslektaşlarıyla aynı görev ve yetkilerle olaylara hızla müdahale ediyor.

İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan habere göre, Kadın Polisler zaman zaman kaçan şüphelileri motosikletle takip ederek, yakalıyor.

Yunus Polislerden Kader Çağlar, küçük yaştan itibaren Polisliğe ilgi duyduğunu dile getirdi. Motosiklete ilk kez bu görev ile bindiğini aktaran Çağlar, "Motosiklete ilgim vardı ama daha önce hiç kullanmamıştım. Cesaret ettim" dedi. Zorlu bir süreçten geçtiklerini, kurstaki eğitmenlerin çok donanımlı olduğunu belirten Çağlar, yeterli seviyeye geldiklerinde mezun olduklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER